עובד/ת יקר/ה

לאחר מכתב ללקוחות שלח מנכ"ל בפועל של נמל אשדוד יצחק בלומנטל מכתב לעובדים הנמל, ובו עמד על התפוקות שהושגו, הדירוג הבינלאומי והתוכניות לעתיד


13:10 ,13.10.2015 מאת: מערכת פורט2פורט

מנכ"ל בפועל של חברת נמל אשדוד יצחק בלומנטל עדכן את העובדים בנוגע לתוכנית האסטרטגית של הנמל במכתב שהוציא אתמול (ב'). המכתב זהה, פחות או יותר, למכתב שהוציא בלומנטל השבוע ללקוחות.

 

בלומנטל כתב לעובדים כי הנמל מגבש תוכנית אסטרטגית לקליטת אניות מכולה גדולות ולהרחבת הפעילות במטען הכללי ובגרעינים. כך הכינה בחודשים האחרונים הנהלת החברה תוכנית לשדרוג המנופים ברציף 23 (הגבהה והארכת זרוע), רכש שני מנופים חדשים וציוד מתאים נוסף. כמו כן אושרה רכישת שתי גוררות גדולות ורכישה של 13 מלגזות, שחלקן כבר הוכנסו לשירות התפעול.

 

בלומנטל עמד במכתבו על התחרות הצפויה על נמל הדרום. "התחרות עם הנמל החדש", כתב, "מאתגרת אותנו. כנמל ממלכתי, אנו מחויבים ליותר, לעבודה מסביב לשעון כמעט בכל מצב ומזג אוויר... בחודשיים האחרונים הנמל שבר שיאים במכולות וחשוב לשמור על רמת תפוקות אלו כדי לשמור על היתרון התחרותי"

 

בלומנטל סיפר עוד לעובדים כי בחודשיים האחרונים נקלטו 64 סווארים שכבר נכנסו לעבודה ומעל ל-125 סוורים נקלטו מאז דצמבר האחרון.

 

זאת ועוד, בהתאם להנחיית הממשלה ורשות החברות, חברת הנמל נערכת לביצוע הנפקה. עיתוי ההנפקה יקבע על ידי המדינה.

 

לדברי בלומנטל, שנת 2014 תירשם כשנת התפנית בנמל, שכן שני מגזינים בינלאומיים פרסמו את הדירוג השנתי של נמלי ים בעולם ובו נרשמה עלייה בדירוג  נמל אשדוד. במגזין CONTAINER MANAGEMENT  המדרג את הנמלים לפי כמות שינוע המכולות, עלה נמל אשדוד בדירוג 2014 למקום ה-96 בעולם, לעומת מקום 99 בשנת 2013. במגזין Dynaliners מדורג נמל אשדוד במקום ה-104 בעולם מבחינת שינוע מכולות, לעומת מקום 109 בו מוצב נמל חיפה.