שרת התחבורה בנמל אשדוד: צלחו המאמצים לגייס עובדים נוספים

שרת התחבורה, ח״כ מרב מיכאלי, ביקרה בנמל אשדוד ביחד עם מנכ״לית משרד התחבורה ובירכה על ההישג הניכר של צמצום התור התפעולי למספר חד-ספרתי של אניות ממתינות. אורנה הוזמן-בכור: קידמנו השקעות מאסיביות בתשתיות הנמל


11:16 ,24.11.2021 מאת: מערכת פורט2פורט

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח״כ מרב מיכאלי, ביקרה היום בנמל אשדוד ביחד עם מנכ״לית משרד התחבורה, מיכל פרנק. יו״ר דירקטוריון נמל אשדוד, אורנה הוזמן-בכור, ומנכ״ל הנמל, שיקו ז׳אנה, הובילו את הביקור במסגרתו חזתה השרה בהישג הניכר שחל בשבועות האחרונים, של צמצום התור התפעולי לכדי מספר חד-ספרתי של אניות ממתינות.

 

המצב הנוכחי הושג תודות למאמצים משותפים של משרד התחבורה והנהלת נמל אשדוד אשר הובילה מהלך מאסיבי לגיוס כוח אדם בשיתוף ההסתדרות. נמל אשדוד גייס מספר חסר תקדים של כ-90 עובדים זמניים שיועדו להתמודדות עם העומסים יוצאי הדופן שהלכו וגדלו עקב מגפת הקורונה וההשלכות הרוחביות שהיכו בכל נמלי העולם המרכזיים. 

 

לשרה מיכאלי נערך סיור ברציפי הנמל בו הוצגו ההשקעות הנרחבות בתשתיות בסך של 2.4 מיליארד שקל - השקעות המכינות את הנמל לקראת התחרות שנפתחה עם הנמלים החדשים בישראל. במהלך הביקור קיבלה השרה הסברים על הנתונים הכספיים והדוחות הרבעוניים, כמו גם סקירה על תכניות הפיתוח ומערך החדשנות של הנמל.

 

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח״כ מרב מיכאלי, אמרה במהלך ביקורה: ״ישראל, כמו שאר העולם, סבלה מחוסר היציבות העולמי בסחר הימי שנוצר עקב משבר הקורונה. עם כניסתי לתפקיד, התור בנמלים של אניות המחכות לפרוק סחורה עמד על מספר דו-ספרתי של ימים. ביחד עם מנכ״לית המשרד מיכל פרנק ובשיתוף עם הנהלת הנמל, השקענו מאמץ מרוכז והצלחנו להביא לצמצום משמעותי של התור שעומד כעת על מספר חד-ספרתי של ימי המתנה, ולשמחתי הם הולכים ויורדים.

 

״הההנחייה שניתנה לנמלים, בהם נמל אשדוד, הייתה לצמצם את התור בנמלים ככל שניתן ולרכז מאמץ בגיוס עובדים נוספים. לשמחתי, המאמצים האלה הצליחו. זו חלק מהאחריות הלאומית שלנו כמשרד - לשמר את היכולות הימיות שלנו ואת התפקוד של הנכסים הימיים שלנו שמבטיחים הגנה על האינטרסים הכלכליים של מדינת ישראל לטובת האזרחיות והאזרחים״.

 

יו״ר דירקטוריון נמל אשדוד, אורנה הוזמן-בכור אמרה כי ״היכולת לתת שירות מהיר ויעיל ללקוחותינו הינה חיונית לכלכלת המדינה. בשנים האחרונות קידמנו השקעות מאסיביות בתשתיות הנמל, מהפכת שירות וטכנולוגיה ומעבר להתנהלות עסקית תחרותית, כל זאת, בכדי שנוכל להתחרות בצורה יעילה עם הנמלים החדשים״.

 

שיקו ז׳אנה מנכ״ל נמל אשדוד, הוסיף: ״מגיפת הקורונה יצרה סדר עולמי חדש שהיכה בעולם התובלה הימית, מהקשים שידענו בהיסטוריה. תודות למהלך אמיץ בהובלת שרת התחבורה ובשיתוף פעולה עם ההסתדרות אנו מתמודדים בהצלחה עם המגמה במטרה לשרת ולשמור על תפקוד רציף לטובת המשק והכלכלה הישראלית״.