נמל דמאם הסעודי: טיפול במכולות באמצעות הפעלה מרחוק

במהלך פברואר האחרון טופלו בנמל כ-500 אלף מכולות באמצעות עגורני ענק המופעלים בטכנולוגיה של שליטה מרחוק. בכירים בנמל צופים כי בקרוב יטופלו בנמל מיליון מכולות באמצעות הפעלה מרחוק


10:24 ,27.05.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

אחמד אלבלווי, יו״ר מועצת המנהלים של חברת שירותי הנמל העולמית, המפעילה את טרמינל המכולות בנמל המלך עבדאלעזיז בדמאם (מזרח סעודיה) הצהיר כי טופלו בו 500 אלף מכולות באמצעות טכנולוגיה של שליטה מרחוק במהלך חודש פברואר. לדבריו, הגעת הנמל לטיפול במספר כה גדול של מכולות משמעו שבתוך זמן שיא יטופלו בנמל מיליון מכולות באמצעות הפעלה מרחוק.

 

נציין כי הנמל כבר לפני חמש שנים שלושה מנופי ענק עם שליטה מרחוק של עד 1 ק״מ בעלות כוללת של 90 מיליון ריאל סעודי (24 מיליון דולר). המנופים יכולים להגיע לגובה של 45 מטר ולמרחק של 60 מטר וניתן לתפעל אותן הן מתא בקרה שנמצא על המנוף או באמצעות שליטה מרחוק. מפעילי העגורנים הללו עברו הכשרה מקיפה במספר נמלים ברחבי העולם על מנת שיוכלו לתפעל את מנופי הענק הללו.

 

לדברי אלבלווי, מדובר בטכנולוגיה חדישה לטיפול מכולות בה משתמשים כיום בעולם 15 מדינות בלבד. הוא הוסיף כי מסוף המכולות בדמאם הוא הראשון בערב הסעודית העושה שימוש בעגורנים המופעלים באמצעות שליטה מרחוק. אלבלווי הוסיף כי כיום הנמל מטפל באניות גדולות וכי מספר המכולות הממוצע שנפרק מהן נע בין 3,000 ל-4,000. מיקום המכולות משתנה, ולפי אלבלווי, בחלק מהמקרים הן מונחות עד גובה של 45 מטר מעל גובה פני הים.