התאחדות התעשיינים בצפון קיימה יום עיון וסיור בנמל חיפה

במהלך המפגש שמעו המנהלים ונציגי המפעלים על פעילות הנמל ועל החידושים בנושא מפת יחסי העבודה בין המעסיקים, העובדים וההסתדרות


00:00 ,20.12.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

כ-40 אנשי תעשייה ומנהלים השתתפו ביום עיון בנושא "שינוייים ותמורות בעולם העבודה", שהתקיים בנמל חיפה. האירוע אורגן על ידי התאחדות התעשיינים סניף צפון ובמהלכו הרצו בפני הבאים מיקי שרן יו"ר התאחדות התעשיינים בצפון, תמיר נוימן סמנכ"ל משאבים בנמל חיפה ומאיר תורג'מן מזכיר ועד טרנספורט בנמל חיפה.

באי יום העיון קיבלו סקירה על פיתוחו של הנמל מפיו של מנדי מוסקוביץ מנהל היחידה להערכות נמלית בנמל חיפה והרצאה בנושא שותפות עובדים בניהול העסק מפיו של אבי אדרי יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות הכללית החדשה.

בחלקו השני של יום העיון נערכה סקירה על מפת יחסי העבודה במשק מעסיקים- עובדים ומשרדי הממשלה על ידי אבי ברק ראש אגף עבודה ומשאבי אנוש בהתאחדות התעשיינים ומבט משפטי בנושא על ידי עו"ד עופר יוחננוף מנהל המחלקה למשפט בהתאחדות.

החלק האחרון הוקדש לסיור בנמל ולהיכרות מקרוב עם הפעילות ועם מסוף כרמל החדש. מנהל התאחדות התעשיינים בסניף צפון ליאור אפלבאום: "מדובר ביום עיון חשוב שפתח בפני המשתתפים צוהר לפעילות הנמל, לדרך בה מתנהל גוף מרכזי המשרת את התעשייה בישראל, בשיתוף בין הנהלה לתשעה ועדי עובדים והיותו של המקום ציר מרכזי בהעברת סחורות ליבוא וליצוא. עולם העבודה הינו דינמי ובכל שנה מתחדשים בו הנהלים כחלק מהקידמה שאנו חווים בכל תחומי החיים. מעסיקים חייבים להכיר חידושים אלו כל הזמן על מנת להתנהל נכון מול מועסקים וגופים כלכליים אחרים במרחב ".