גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 20.02.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.617 -0.386
אירו 4.1027 +0.178
ליש"ט 4.7153 +0.52
100 יין 3.2645 -0.397
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

חיפה: אושרה רשות ערעור על תכנית נמל המפרץ

מתנגדים לתכנית יגישו לוועדת הערר של המועצה הארצית לתכנון ובנייה ערר על החלטת הוועדה המחוזית לאשר את התוכנית המפורטת לבניית נמל המפרץ. זאת ״ לנוכח הרגישות הציבורית שעוררה התוכנית וההד הציבורי של הדיון בה״
27.01.19 / 12:34
הדמייה של נמל המפרץ באדיבות חנ״י
27.01.19
הדמייה של נמל המפרץ באדיבות חנ״י

יו״ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה, איתמר בן דוד, אישר היום לשלושה מתנגדים לתוכנית בהם זאב סילס, חבר מועצת העיר חיפה לשעבר, חנה קופרמן, יו״ר הפורום הישראלי לשמירה על החופים ואלה נווה, נציגת ״קבוצת אמהות ואבות מצילים את חיפה והקריות״ להגיש לוועדת הערר של המועצה הארצית לתכנון ובנייה ערר על החלטת הוועדה המחוזית לאשר את התוכנית המפורטת לבניית נמל המפרץ.

 

בתשובה שהעביר אל השלושה כתב בן דוד: ״לנוכח הרגישות הציבורית שעוררה התוכנית וההד הציבורי של הדיון בה, ניתנת רשות ערעור על החלטת ועדת המשנה של הוועדה המחוזית לאשר את התוכנית. אין בהחלטתי משום קבלת טענה מטענות המבקשים ביחס לתוכנית ולהחלטת ועדת המשנה, וממילא טענות הצדדים שמורות להן״.

 

בן דוד אישר את הבקשות לערער על ההחלטה למרות שלטענתו ״החלטת ועדת המשנה היא נכונה, ראויה ומקיפה, מאזנת בין השיקולים התכנוניים הנדרשים ויש בה מענה לכלל טענות המתנגדים״. יו״ר הוועדה המחוזית הוסיף בתשובתו לשלושת המתנגדים לתוכנית כי החלטתו לאשר את בקשת רשות הערעור ״ניתנה גם בשים לב לערר המוגש על ידי עיריית חיפה״.

 

נמל המפרץ נמצא בשלבי בנייה מתקדמים בהסתמך על תכנית לייבוש שטחי ים שאושרה בפברואר 2014, אך לא ניתן יהיה להפעילו ללא אישור התוכנית המפורטת, הקובעת את השימושים המדויקים בנמל.

המגזין הדיגיטלי
גיליון 928
פייסבוק

×