חנ"י: מדלה חדש לרציף הממגורות בחיפה

המדלה המכני החדיש שיוצר על ידי חברת Siwertell משבדיה נרכש בעלות של 26 מיליון שקל והחלו העבודות להרכבתו. יאפשר תפוקה מרבית של 1,200 טון לשעה


12:41 ,06.04.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת נמלי ישראל ציינה הבוקר כי הגיע ארצה המדלה המכני החדש לפריקת הגרעינים ברציף ממגורות חיפה. מדובר במדלה חדיש מתוצרת חברת Siwertell משבדיה שנרכש בעלות של כ-26 מיליון שקל. הרכבתו של המדלה החלה בימים אלו, וחנ"י תפעל על מנת למזעור שיבושים בפעילות השוטפת של הרציף.

 

המדלה המכני החדש מאפשר תפוקה מרבית של 1,200 טון לשעה, והוא מצויד במערכות לשמירה על הסביבה מפני אבק ורעש. מדלה זה יחליף מדלה מכני שפועל ברציף הממגורה כ-28 שנה.


כזכור, לפני כשלש שנים השלימה חברת נמלי ישראל את החלפתם של שני מדלים ישנים (משנות ה-70') בשני מדלים פניאומאטיים מודרניים בעלי הספק פריקה מרבי של 600 טון לשעה כל אחד.


מחברת נמלי ישראל נמסר כי רכש המדלה הוא חלק ממהלך עתיר השקעה שמבצעת החברה לשכלול ולחידוש מערך הפריקה בממגורות "דגון" במטרה להבטיח את יכולת הפריקה ברציף, ואת ייעול הליכי הפריקה למתן רמת שירות גבוהה. מהחברה נמסר עוד כי היא מתכננת לבצע בהמשך שדרוג של מערכות נוספות בממגורות בכלל זה במערך מסירת הגרעינים ללקוחות, במערכי השינוע הפנימיים ובתחומי המחשוב והבקרה.