מהדקים קשרים: אנשי עסקים בכירים מג'נין ביקרו בנמל חיפה

הביקור נערך ביוזמת הנמל, כחלק מההיערכות לקראת פתיחתו המלאה של מעבר ג'למה למעבר סחורות משטחי הרשות הפלשתינאית ואליה


00:00 ,22.04.2013 מאת: מערכת פורט2פורט

בכירי נמל חיפה ורשות המכס נפגשו עם שורה של בכירים מעולם העסקים שברשות הפלשתינאית כחלק מהיערכות לפתיחתו של מעבר ג'למה בין חיפה לג'נין.


לנמל הגיעה משלחת גדולה של אנשי עסקים מג'נין, לסיור היכרות הסיור, שכלל הסברים על התשתיות המתקדמות, כולל מסוף כרמל ויכולותיו, ופגישות עבודה. הפגישה נערכה ביוזמת הנמל, במטרה להציגו כשער ליבוא וליצוא של סחורות אל שטחי הרשות וממנה.


גם עיתוי הביקור החודש לא מקרי, לאור העלייה בשיעור הסחורות המשונעות משטחי הרשות הפלשתינאית בנמל חיפה ולקראת פתיחתו באופן מלא של מעבר ג'למה, שיאפשר העברת סחורה מהירה וקצרה מהנמל למרכז ולצפון שטחי הגדה המערבית ומהם לחיפה.

את הקשר הראשוני לקראת הסיור יצר איש הממונה על הבטיחות וראש צוות חירום בנמל חיפה מאהר מנסור עם נשיא לשכת המסחר בג'נין הישאם מסאד.

הקבוצה שהגיעה לחיפה כללה 14 אנשי עסקים מובילים מאיזור ג'נין, אליהם הצטרפו מנכ"ל לשכת המסחר של נצרת והגליל האני אלפאר ונשיא הלשכה הנבחר סאלח עאמר. במפגש השתתפו גם ענת קאופמן ודב צדקה מקרן
ECF, הקשורהם בפעילותה ל–USAID.

את המשלחת אירחו מנכ"ל חברת הנמל מנדי זלצמן, סמנכ"ל השיווק איל דונסקי, ראש מחלקת מכולות יואב מרגלית, יפית גולן מחטיבת השיווק ומנסור. השתתפו בו אנשי המכס, להם חלק חשוב ומכריע בשינוע הסחורה הפלשתינאית, בראשות מנהל בית המכס חיפה קובי יהב, מנהל האכיפה במכס חיפה דורון סמרה ומנהל תחום אתר משקף מכולות מכס חיפה חנן לב.


בדיונים שהתנהלו במהלך היום עלו שלושה נושאים עיקריים כמפתח לצמיחה בתחום הסחורה מהרשות הפלשתינאית:
היחסים החמים בין הלקוחות לנמל, שבזכותם גדל המסחר לג'נין וממנה בתקופה האחרונה; המשמעות של פתיחת מעבר ג'למה והיתרונות הלוגיסטיים הגלומים בפתיחתו; סוגיות בעבודת המכס והסיוע של אנשי המכס לשינוע המטענים באופן מהיר ויעיל.

לאחר המפגש אמר האני אלפאר: "אני מבקש להודות מקרב לב על המפגש המעניין והמקיף שארגנתם למשלחת אנשי עסקים ויבואנים מג'נין. האירוח היה מושלם, האווירה הייתה לבבית וחמה והמחישה את הנחישות של הנמל והעומדים בראשו, בעיקר המנכ"ל, לקרב את האורחים לפעילות מתמשכת בנמל חיפה, שלדעת כולם עדיפותו על אשדוד הינה בעשרות מונים. המשוב שקבלתי מהפלשתינאים מג'נין היה מאוד חיובי. אני מאמין שגם אנשי לשכת המסחר והתעשייה של נצרת והמגזר הערבי מעוניינים לחזק את הקשר עם הנמל לקידום העסקים וסיוע לכלל המעורבים ביבוא".

דונסקי: "נמל חיפה רואה חשיבות מיוחדת בחיזוק הקשרים העסקיים עם היבואנים משטחי האוטונומיה. במסגרת זו אנו משקיעים מאמץ רב לבחינת הצרכים היחודיים של היבואנים ובמתן פתרונות ייעודיים להם. אני משוכנע שההיכרות האישית, הבנת הצרכים ומתן פתרונות יעילים יחזקו ויגבירו את היקף הפעילות ושיתוף הפעולה".