גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 17.01.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.688 +0.272
אירו 4.2051 +0.375
ליש"ט 4.7606 +0.592
100 יין 3.3902 +0.32
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

מחלקת ים הוחרגה מטיוטת הסכם העקרונות

מחלקת ים ביקשה לאחרונה להישאר חלק מחברת נמל חיפה תחת ההסכמים הקיבוציים המחייבים את הצדדים, אולם הישארותה בנמל חיפה עשויה לגרוע את סכומי הפיצוי עבורה שחברת נמל חיפה כבר מייעדת לפיתוח תשתיות לרגל היערכות לתחרות. ייתכן כי ההסכמים מול מחלקת ים ייחתמו בהמשך
16.12.18 / 14:42
הדמייה סרטון וידיאו של חנ״י
16.12.18
הדמייה סרטון וידיאו של חנ״י

דירקטוריון חברת נמל חיפה אישר ביום חמישי האחרון את הסכם העקרונות שייחתם השבוע ביום ג׳ עם עובדי חברת הנמל במחלקת טרנספורט, סוור, ציוד ומינהל, זאת במסגרת הרפורמה בנמלים. יחד עם זאת למערכת PORT2PORT נודע כי מחלקת ים הוחרגה מטיוטת הסכם העקרונות, וזאת בשל רצונה להישאר חלק מחברת נמל חיפה (ר׳ ידיעה בנושא). 

 

כזכור, ביום שלישי הקרוב אמורים להגיע לנמל חיפה שר התחבורה ישראל כץ ושר האוצר משה כחלון לטקס חתימה חגיגי על הסכמי הרפורמה שהושגה - טקס שבמהלכו יחתמו השרים וכן נציגי הנהלת נמל חיפה, ההסתדרות והעובדים על הסכמים עקרוניים שהושגו בתחום ההתייעלות בנמל, ההפרטה והכנסת משקיע אסטרטגי לחברת הנמל. 

 

אולם מהטקס תיעדר מחלקת ים. כידוע, מחלקת ים ביקשה לאחרונה להישאר חלק מחברת נמל חיפה תחת ההסכמים הקיבוציים המחייבים את הצדדים, וזאת בשל היעדר הבטחה בכתב כי המחלקה תספק שירותי ים באופן בלעדי בנמל חיפה עד שנת 2054. 

 

יחד עם זאת, במסגרת ההסכמים צפויה חברת נמל חיפה לקבל סכומי כסף גבוהים המוערכים במאות מיליוני שקלים כפיצוי על מעבר מחלקת הים לחברות בנות של חנ״י - על מנת להבטיח נייטרליות של המחלקה במתן שירות סדיר ואמין עבור נמל המפרץ החדש שיוקם - כספים שלרובם הגדול כבר יש ייעוד בפיתוח תשתיות הנמל ומימון תשלום פנסיות לעובדים שיפרשו, וקשה להאמין כי סכומים אלו יועברו ללא תמורה. מצד שני, להערכת גורמים בענף, ההסכמים מול מחלקת ים ייחתמו במועד מאוחר יותר. 

 

טרם נמסרה תגובת ההסתדרות לדברים. 

 

 

 

 

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 926
פייסבוק

×