מחשבוני תעריפים עודכנו באתר נמל חיפה

בכל 1 בינואר משתנה חלק ניכר מאגרות הנמלים. זוהר רום, שאחראי על אתר האינטרנט של הנמל, מבטיח מחשבון אטרקטיבי חדש בקרוב


11:43 ,16.01.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

גם השנה, במידי שנה, השתנו ב-1 בינואר חלק ניכר מאגרות הנמלים בישראל, בעיקר בדמי התשתית ודמי ההובלה, ושיעורי ההצמדה לכלל התעריפים, כחלק הרפורמה שיצאה לדרכה באוקטובר 2010.


בנוסף, גם שיעור החלוקה בתשלום התעריפים בין סוכני המכס/בעלי המטען לבין סוכני האונייה השתנה, בכלל התעריפים.

 

במדור ההכנסות בנמל חיפה, בראשותו של אלון לויטה ועוזרו אלון בוכבינדר, וכן בחברת סייבר סרב, שמפתחת את אתר האינטרנט של הנמל, עמלו לילות כימים בכדי להעלות בהקדם האפשרי את המחשבונים האינטרנטיים באתר הנמל, ובהם המחירים המעודכנים.

 

השירות שנותן נמל חיפה במחשבונים אלה הוא בלעדי בכל ימות השנה, ובוודאי כעת, עם עדכון התעריפים.

 

הלילה (בין רביעי לחמישי) עלו לאתר הנמל מחשבוני אחסנה ואגרות כלי שייט אינטרנטיים מעודכנים למחירי 2014.

 

במחשבון היחודי של אגרות כלי שייט ניתן לקבל את עלות השירותים, כגון: דמי מעגן, דמי מנגש, דמי שיפוליים, דמי אשפה, עיתוק, מים, מגדלור ואיכות הסביבה; מחשבון דמי ניטול מורכב משבעה מחשבונים:  חישוב מטעני יבוא במסירה ישירה;  חישוב מטעני יצוא במסירה ישירה;  חישוב מטעני יבוא במסירה עקיפה; חישוב מטעני יצוא במסירה עקיפה; חישוב מטען במעבר; חישוב מטען בשטעון; חישוב מטען צובר במתקן נמל ייעודי. 

לאחר כניסה למחשבון הרצוי, כל שיש לעשות הוא לבחור את סוג המטען מהרשימה, לציין את מספר היחידות\טונות ולקבל מיידית את התוצאה המפורטת עבור דמי התשתית; דמי השבה - אם ישנם עבור מטען זה; סה"כ דמי הניטול; פירוט החלוקה של דמי הניטול בין סוכן האונייה לסוכן המכס\בעל המטען; סה"כ התשלום.


זוהר רום, האחראי על אתר האינטרנט של הנמל: "עשרות אלפי משתמשים עשו שימוש במחשבונים באתר נמל חיפה ב-2013. למענם, ולמען רבים שיצטרפו כעת, עבדנו במלוא המרץ לעידכון המחשבונים בכל השינויים הרבים שנכנסו לתוקף החודש. כבר עתה אני יכול להבטיח שמחשבון נוסף, מאוד אטרקטיבי, יצטרף לטובת לקוחות הנמל בתקופה הקרובה".