נחנך מעבר אסף ורדי בטרמינל הנוסעים בנמל חיפה

ורדי, שנהרג בתאונת דרכים לפני שנה, עבד בנמל שנים רבות, ובין השאר הגה את הקמת המעבר החדש עבור נוסעים ותיירים בקומה התחתונה של הטרמינל


11:09 ,12.04.2016 מאת: מערכת פורט2פורט

בשבוע שעבר נחנך בטקס מרגש שנערך בטרמינל הנוסעים בנמל חיפה מעבר התיירים "אסף ורדי", על שמו של עובד הטרמינל אסף (אסי) ורדי ז"ל, שנהרג לפני שנה בתאונת דרכים בחיפה.

 

ורדי, שהיה דמות מוכרת ואהובה מאוד בציבוריות החיפאית, עבד בנמל במשך שנים רבות. הוא החל את דרכו כסוור ובהמשך עבר להיות עובד דומיננטי ביותר בטרמינל הנוסעים והתיירים של הנמל, שם השפיע רבות בזכות יכולותיו ובזכות המקוריות שתמיד הפגין.

 

כאשר החלו השיפוצים בטרמינל הנוסעים והיה צורך בשינוי תנועת הנוסעים בטרמינל, הגה ורדי רעיון להקים מעבר חדש עבור הנוסעים והתיירים בקומה התחתונה של הטרמינל, מעבר שנקרא מאז באופן לא רשמי על שמו, "מעבר אסי". כעת, כאמור, שנה לאחר מותו, נחנך רשמית המעבר על שמו, בו עוברים מידי שנה מאות אלפי תיירים מהעולם ונוסעים ישראלים.

 

מנכ"ל חברת נמל חיפה מנדי זלצמן, שהפציר בוורדי לפני מותו לסייע בכישרונו ובלהט עשייתו בבניית תדמיתו של הנמל בעיר חיפה, הוא החליט על הקמת גלעד לזכרו במקום.

 

בטקס שהתקיים הוסר גם הלוט מעל לאבן בזלת ענקית שהובאה מרמת הגולן ועוצבה כמספר רבדים חתוכים באבן. לטקס חנוכת המעבר הגיעו בני משפחתו של ורדי, שהיו אלה שחנכו את הגלעד והמעבר, וכן כמה מחבריו הרבים של ורדי, בהם גם עובדי נמל רבים.

 

על שלט מוזהב שהוצב בכניסה נכתב: "מעבר נוסעים על שמו של חברנו האהוב אסף ורדי ז"ל, שחיוכו ואהבתו לזולת חרוטים בלב כולנו לעד".