נמל חיפה: התקדמות ב-TOS ועלייה בתפוקות

בישיבת דירקטוריון בנמל חיפה נתן מנכ"ל חיפה, מנדי זלצמן, סקירה על הפעלתה המלאה של מערכת ה-TOS- התקלות הטכניות וההתאוששות בהמשך. בימים האחרונים חל שיפור בתפוקות, גם בפעולות טעינה


00:00 ,01.06.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

מנמל חיפה נמסר כי, בישיבת דירקטוריון שהתקיימה אתמול בנמל חיפה ניתנה לדירקטורים סקירה נרחבת על הפעלתה המלאה של מערכת ה-TOS בנמל, כולל הקשיים שהתגלו בימים הראשונים, ההתמודדות עם העומס שנוצר, שיפורים שהוכנסו למערכת, שיתוף הפעולה המוצלח עם אנשי NAVIS והתוכניות להמשך שיפור במערכת והעלאת התפוקות.

מנכ"ל נמל חיפה, מנדי זלצמן נתן גם הוא סקירה בנושא, וציין את עובדי התפעול שלדבריו: "מקבלים את המערכת החדשה בהמון מחויבות ומוטיבציה, ועושים ככל שניתן כדי להשתפר בתפעול המערכת החדשה במהירות האפשרית. גם אל מול התסכול בימים הראשונים להפעלה המשיכו עובדי הנמל לעבוד במסירות ראויה לציון, באמונה, ותוך שיתוף פעולה מצוין בין אנשי התפעול, אנשי ה-TOS, הציוד והמחשוב. עם כל הכבוד לטכנולוגיה, העובדים הם הגיבורים הגדולים במהלך המאתגר הזה".

עוד ציינו בנמל כי, התפוקות בממוצע ברציף המזרחי עדיין לא הגיעו לתפוקות הגבוהות המאפיינות את נמל חיפה, אולם בקצב השיפור שנרשם בימים האחרונים, גם בפעולות טעינה, הגעה לתפוקות אלה ובהמשך לתפוקות גבוהות יותר לא תארך זמן רב.

נתוני משמרת א' בתאריך ה-31 במאי

רציף הכרמל:

CARMEL ECOFRESH- יד אחת, טעינה בלבד: 254 פעולות

MSC PERLE- יד אחת, פריקה: 232 פעולות

הרציף המזרחי:

ZIM SHANGHAI- שלוש ידיים, חלק פריקה ואז טעינה: 189, 179, ו-166 פעולות

IREM KALKAVAN- שתי ידיים טעינה בלבד: 198, ו- 148 פעולות

ZIM JAMAICA- שתי ידיים טעינה בלבד: 105 ו-87 טעינה ופריקה