נמל חיפה ימוגן במערכת הגנה של אלביט

אלביט זכתה במכרז של חנ"י והיא תספק ציוד מיגון היקפי לנמל, למסוף הקישון ולמעגן הדייג "שביט"


00:00 ,21.09.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

נמל חיפה ימוגן במערכת הגנה היקפית של 'אלסק', חברת הבת של אלביט מערכות. זאת לאחר שאלביט זכתה בחוזה של נמלי ישראל לאספקה והתקנה של מערכת הגנה היקפית. המערכת שתותקן תגן על נמל חיפה ובכלל זה על מסוף הכימיקלים ונמל הקישון וכן על מעגן הדייג "שביט".

היקפו הכספי של הפרויקט, שיכלול אמצעי התראה שונים, איננו מהותי עבור אלביט מערכות.

מערכת ההגנה ההיקפית תכלול מערכת שליטה ובקרה מתקדמת שתשלב בין מערכות התרעה שונות כגון מערכות תצפית, מערכות טלוויזיה במעגל סגור עם יכולת עיבוד תמונה וכן גדרות אלקטרוניות. כל אמצעי ההתרעה והאבטחה הקיימים כעת, יחוברו למערכת החדשה וביחד יחוברו למוקד הביטחון שבנמל חיפה.

מנדי זלצמן, מנכ"ל חברת נמל חיפה אמר כי "יש לזכור שלצד השדרוג המשמעותי והפיתוח הטכנולוגי, ערנותו וכשירותו של הגורם האנושי יישארו המענה הביטחוני העיקרי בנמל חיפה".

עדי דר, יו"ר 'אלסק', אמר: "אנו גאים בכך שחנ"י וחברת נמלי חיפה בחרו באלסק לספק לנמל חיפה את הפיתרון שיענה על צרכי האבטחה שלו. החוזה החדש להגנת נמל מרכזי וחיוני כמו נמל חיפה מבסס את מעמדנו במתן פתרונות אבטחה למתקני תחבורה ותשתיות קריטיות ואני צופה כי חוזה זה יביא בעקבותיו חוזים נוספים בארץ ומחוצה לה".

בתמונה: מערכת הסיור והתצפית LORROS המסוגלת "לראות" ביום ובלילה, ומספקת תצפית ארוכה ורחבת טווח תוך הפקת תמונות צבעוניות ושחור-לבן ואף תמונות פנוראמיות.