נמל חיפה יקצה משאבים להטמעת מערכת "דור חדש" של המכס

בפגישה בין מנכ"ל נמל חיפה, מנדי זלצמן, וראש מנהל המכס, דורון ארבלי, הצהיר זלצמן כי אגף מערכות המידע של הנמל יתחיל להיערך לקראת הפעלת המערכת החדשה של המכס בדצמבר 2012


00:00 ,12.07.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

מחברת נמל חיפה נמסר כי כעת, עם סיום הטמעת מערכת ה-TOS בנמל חיפה, הורה מנכ"ל חברת נמל חיפה לאנשי אגף מערכות המידע בנמל להתחיל ולהיערך לפרויקט "הדור הבא" של המכס. מנדי זלצמן: "חברת נמל חיפה תקצה משאבים להטמעת מערכת ה-IT החדשה של המכס בנמל".

נציין כי, "הדור הבא" הוא שמה של מערכת ה-IT החדשה של המכס שאמורה לעלות לאוויר בסוף 2012 ולשנות באופן מהותי את היקשרות המכס עם שלל הגורמים בשרשרת היבוא, בכלל זה סוכני המכס, הנמלים הימיים והאוויריים, מסופים עורפיים, חברות תעופה, סוכני אוניות, ועוד.

עוד נמסר כי, בפגישה שהתקיימה אתמול בין מנכ"ל הנמל לראש מנהל המכס ברשות המסים, דורון ארבלי, השתתף גם ראש אגף מערכות מידע בנמל חיפה, אורי רגב. לאחרונה כאמור, סיימו אנשי מערכות המידע של הנמל עבודה מאומצת מסביב לשעון לקראת העלייה לאוויר של מערכת ה-TOS לניהול מסופי המכולות בנמל חיפה. כעת יוכלו להתפנות כדי להקדיש זמן ומשאבים גם לפרויקט המכס.

עוד צוין כי, הצהרת הכוונות מנמל חיפה, וההכרזה של מנכ"ל הנמל על אמון במערכת החדשה והקצאת משאבים עבורה, נותנות רוח גבית לפרויקט הגדול של המכס, שמחייב את כלל הגורמים להכנות בתחום המחשוב, בכלל זה החלפת תשתיות וחומרה. המערכת החדשה של המכס היא מערכת ללא נייר, שאמורה לשפר את יעילות הקשר בין הגורמים ותעמוד בכל הסטנדרטים הבינלאומיים וההסכמים להם שותפה מדינת ישראל מתוקף חברותה בארגוני הסחר הבינלאומיים.