עלייה ניכרת של 110% בהגעת תיירים לנמל חיפה

בחודשים ינואר-מאי 2011 הגיעו לנמל חיפה 61,600 תיירים, זאת לעומת 29,300 שהגיעו לחיפה בתקופה המקבילה אשתקד. זרם התיירים לנמל חיפה צפוי אף לגדול עד סוף השנה


00:00 ,05.06.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

הגידול במספר התיירים המגיעים באוניות פאר לנמל חיפה ממשיך, ובאופן מרשים. בחודשים ינואר עד מאי השנה, חודשים שנחשבים יחסית "חלשים" עקב מצב הים, פקדו את חיפה 61,600 תיירים, עלייה של 110% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד.

מנמל חיפה נמסר כי, הגידול במספר התיירים עולה אף על התחזית לשנת 2011 שניתנה על ידי הנמל בתחילת השנה, וחלקה מוסבר בעקבות הסטת אוניות מאזורים כמו מצרים ותוניסיה וכמובן לוב, לחיפה, זאת עקב חוסר הוודאות הביטחוני השורר במדינות צפון אפריקה. גם השקט הביטחוני בישראל, מאפשר הגעת אוניות ענק, שרובן ככולן נמנעו מלהגיע לישראל בעשור הקודם לאחר האינתיפאדה השנייה.

עוד נמסר כי, בחודשים הקרובים צפוי זרם האוניות לגדול, וכך גם גודלן של האוניות שיגיעו לחיפה ומספר התיירים שיגיעו על סיפונן. שעקב האירועים במצרים, ירד מאוד מספר התיירים המגיעים לביקורים של יום או יומיים בישראל דרך מעבר הגבול בטאבה, כך שהתיירות הימית הופכת למרכיב חשוב אף יותר.

עוד ציינו בנמל חיפה כי, בימים אלה מתנהל מאבק כדי להבטיח את המשך מימוש הפוטנציאל הגלום בתיירות המגיעה דרך הים. נכון לעכשיו, חברות רבות הזמינו כבר מקום בחיפה לשנת 2012, אולם לדברי מנדי זלצמן, מנכ"ל נמל חיפה, אם רוצה המדינה את המשך העלייה, יש לדאוג לסבסוד עבור חברות הספנות המביאות לישראל מאות אלפי תיירים בשנה, מהם מתפרנסים עשרות אלפי ישראלים הקשורים לענף התיירות.

מכתבים ברוח הזו שיגר לאחרונה זלצמן לשר התיירות, למנכ"ל משרד התיירות, וכן למשרדי האוצר והתחבורה. נמל חיפה מצידו, עושה כל מאמץ שיווקי וכלכלי להגברת תנועת התיירים והגעת עוד ועוד אוניות, כולל הנחות מפליגות הניתנות לחברות הספנות שמבטיחות להביא מספר רב של אוניות לישראל, אולם נדרש מאמץ נוסף של המדינה כדי לממש את הפוטנציאל, בוודאי לנוכח חוסר הוודאות השורר במדינות רבות באזורנו.