2011: זינוק של 110% בתיירות לנמל חיפה

כך עולה מהנתונים של ינואר-ספטמבר כאשר עד סוף השנה השיעור צפוי לגדול; במהלך אוקטובר יעגנו בחיפה 30 אוניות תיירים שישהו בעיר בסה"כ 39 ימים, בנובמבר יפקדו את הנמל 21 אוניות שישהו 28 ימים


00:00 ,23.10.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

בנמל חיפה צופים מספר שיא של תיירים שיפקוד את הנמל במהלך 2011. מתחילת השנה הגיעו לנמל 94,332 תיירים (הנתון לא כולל יציאות וכניסות של נוסעים ישראלים, אלא של תיירים בלבד), זאת לעומת 44,724 תיירים בתקופה המקבילה אשתקד.

בחודש ספטמבר הגיעו לחיפה 19,888 תיירים ב-14 אוניות שפקדו את הנמל.

בחודש אוקטובר מוכפל מספר זה, כאשר לנמל חיפה יגיעו 30 אוניות תיירים שישהו במצטבר בחיפה 39 ימים, כאשר 9 אוניות ישהו בנמל יומיים ברציפות. גם החודשים נובמבר (21 אוניות) ודצמבר צפויים להיות פעילים במיוחד, כולל חזרתה של ה-MSC MAGNIFICA למספר ביקורים בנמל כשעל סיפונה בכל הפלגה כ-3,000 תיירים ואלף אנשי צוות.

הגידול במספר התיירים עולה על התחזית לשנת 2011 שניתנה ע"י הנמל בתחילת השנה, וחלקו מוסבר בהסטת אוניות מאזורים כמו מצרים ותוניסיה לחיפה, זאת עקב חוסר הוודאות הביטחוני השורר במדינות צפון אפריקה.

גם השקט הביטחוני בישראל, מאפשר הגעת אוניות ענק, שרובן ככולן נמנעו מלהגיע לישראל בעשור הקודם לאחר האינתיפאדה השנייה. יש לזכור שעקב האירועים במצרים, ירד מאוד מספר התיירים המגיעים לביקורים של יום או יומיים בישראל דרך מעבר הגבול בטאבה, כך שהתיירות הימית הופכת למרכיב חשוב אף יותר.

לאור השהייה של האוניות למעלה מיום בישראל (לעיתים יום בנמל אשדוד ויום בנמל חיפה) עולה מספרם של התיירים שבוחרים לבלות יום בעיר חיפה במקום להצטרף לטיולים המאורגנים בירושלים ובגליל. בנמל חיפה פנו לעיריית חיפה בבקשה לעשות כל מאמץ כדי להפוך את השהייה בחיפה לחוויה תיירותית, מה שעשוי לסייע לעסקים בעיר, וגם להגביר את האטרקטיביות של חיפה עבור חברות הספנות המתלבטות באם להגביר את קצה הגעתן לישראל בכלל ולחיפה בפרט.