עדכון: בצהריים דיון בבית הדין לעבודה בנושא סכסוך העבודה בנמלים

היום הוא היום ה-14 מאז הכרזת סכסוך העבודה. הדיון יתקיים בעקבות הבקשה שהגיש איגוד לשכות המסחר בשבוע שעבר (א') לבית הדין הארצי לעבודה להוצאת צווי מניעה כנגד האפשרות להשבית החל מיום ג' את נמלי הים


08:00 ,29.07.2013 מאת: מערכת פורט2פורט

אתמול בשעות הצהריים נערך דיון בבית הדין לעבודה בנושא סכסוך העבודה בנמלים ומשלא הושגו הבנות נקבע דיון נוסף להיום (ב׳) בשעה 15:00 בבית הדין הארצי לעבודה בירושלים. את הדיון ינהל סגן נשיאת בית הדין הארצי לעבודה כבוד השופט יגאל פליטמן. נזכיר כי היום הוא היום ה-14 מאז הכרזת סכסוך העבודה. הדיון ייערך בעקבות הבקשה שהגיש איגוד לשכות המסחר בשבוע שעבר (א') לבית הדין הארצי לעבודה להוצאת צווי מניעה כנגד האפשרות של ההסתדרות להשבית החל מיום ג' את נמלי הים באשדוד ובחיפה.

בדיון שייערך היום צפויים להגיע מאות מעובדי הנמלים שיחזקו ויעודדו את ראשי הועדים בדיון שבו יתקבלו החלטות בנושא סכסוך העבודה.

נזכיר כי העתירה נגד מה שהוגדר על ידם כ"שביתה ברוטאלית ובלתי חוקית" הוגשה כשבוע לפני מועד סיום פרק הזמן של 14 יום מתאריך ההכרזה על סכסוך עבודה, שכן, לטענת העתירה, "כבר היום האיום בהשבתת נמלי הים, עורק החמצן המרכזי של החסר של מדינת ישראל, משפיע על החלטות היבואנים והיצואנים במשק ומערער את היציבות במגזר העסקי".

עוד נטען בעתירה, שהעניינים שבסכסוך כלל אינם מהווים עילה לסכסוך עבודה, וכל כולם "תחפושת בלבד, המשמשת כסות למטרה האמיתית של השביתה – מניעת תחרות, סיכול פיתוח תשתיות חיוניות למשק ושמירה על כוח מונופוליסטי. מדובר", לדברי העתירה, "במהלך אנטי דמוקרטי, המיועד להכשיל החלטת ממשלה ריבונית נבחרת".

בהמשך טוענת העתירה שהאיום בהשבתה הינו חמור לכשעצמו, היות והעובדים כבר קיבלו תמורה כנגד הסכמתם להפרטה. לטענת האיגוד, אין עילה אמיתית לסכסוך העבודה שהוכרז על ידי ההסתדרות, ומשכך, לא ניתן לנקוט בצעדים ארגוניים של השבתת נמלי הים.

אי לכך, מבקש איגוד לשכות המסחר מבית הדין לעבודה להורות שלא מתקיים כאן סכסוך עבודה אמיתי, להוציא צווי מניעה נגד פריצת השביתה כבר עכשיו; לתת צו המורה לעובדים להמשיך בעבודה סדירה, מבלי להוריד את התפוקות ו/או לקיים עיצומים.

כאמור, הדיון בעתירה ייערך היום בשעה 14:00 בבית הדין לעבודה בירושלים.