על רקע המצב הבטחוני והשביתה באשדוד: נמל אילת מציע אלטרנטיבה ביצוא

השירות מסתמך על אנית הזנה לנמל עקבה ומשם לכל העולם. "אנו מחזקים את ידי עובדי נמל אשדוד ותושבי הדרום, ומקווים כי נוכל לסייע להמשך פעילות מסחרית מול העולם גם בעת קשה זו", ציין מנכ"ל נמל אילת


15:21 ,08.07.2014 מאת: מערכת פורט2פורט
ההסלמה החמורה במצב הביטחוני, ירי הטילים על העיר אשדוד והוראה של אבינעם שושן יו"ר ועד אשדוד להיכנס למרחבים מוגנים ולהשבית את הנמל, מביאה את ציבור היצואנים לבחון פתרונות אחרים לרבות השימוש בנמל אילת.
 
בשיחה שקיימה מערכת PORT2PORT עם מנהל נמל אילת גדעון גולבר עולה כי הנמל מפעיל מזה כחצי שנה שירות חדש להעברת מכולות באמצעות אניית הזנה אשר נועד להעביר סחורות יבוא/יצוא דרך עקבה ומשם לכל העולם.
 
לדברי גולבר, שירות זה, אשר היה עד כה על בסיס שבועי, יורחב על פי הצורך וניתן יהיה לבצעו על בסיס יומי (עד 3 הפלגות ביום). כמו כן, זמני ההפלגה מירדן למזרח הרחוק וליעדים נוספים קצרים יחסית ומהווים יתרון יחסי גם בשגרה.
 
לדבריו, הנמל נערך למקרה של הרחבת השביתה והימשכות המצב הביטחוני לעבודה של 24 שעות במכולות ובמטען כללי ובמידת הצורך, אף לקליטת אוניות גדולות יותר (כדוגמת צים קנדה, שנקלטה כזכור בשנת 2004).
 
"אנו מחזקים את ידי עובדי נמל אשדוד ותושבי הדרום, ומקווים כי נוכל לסייע להמשך פעילות מסחרית מול העולם, והמזרח בפרט, גם בעת קשה זו", ציין גולבר.