שוב דיון בביה״ד לעבודה: נקבעו מועדי מו״מ חדשים בנושא הנמלים

אמש נערך דיון נוסף בביה״ד הארצי לעבודה. הצדדים סיכמו על מועדים להמשך מו״מ אינטנסיבי וביה״ד דחה לעת עתה את בקשת ההסתדרות והוועדים להסרת צו המניעה נגד שביתה


09:00 ,26.06.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

המסורת נמשכת. שוב נערך אמש דיון בביה״ד הארצי לעבודה בהשתתפות נציגי הועדים, ההסתדרות והנהלות הנמלים ושוב קבע הרכב, בראשות סגן הנשיאה השופט אילן איטח, מועדים נוספים למו״מ אינטנסיבי בין הצדדים. ביה״ד לא נענה לבקשת ההסתדרות והוועדים להסיר את צו המניעה נגד שביתה.

 

כאמור, הצדדים הסכימו להמשיך במו״מ אינטנסיבי. לגבי נמל חיפה הוסכם כי ינוהל מו״מ בשני מועדים: 28 ביוני ו- 2 ביולי, משעה 09:00-21:00. עוד הוחלט כי לוח הזמנים של המו״מ ינוהל על ינוהל על ידי יו״ר נמל חיפה אשל ארמוני.

 

באשר לנמל אשדוד הוסכם כי המו״מ ינוהל בארבעה מועדים: 1 יולי, 3-5 ביולי. עוד הוסכם כי הגורמים מטעם המדינה יצטרפו למו״מ בימים 4 יולי או 5 יולי בהתאם לתיאום שיערך בין הגורמים המשתתפים במו״מ.

 

עוד סוכם כי המו״מ בנמלי חיפה ואשדוד, בחלקים בהשתתפות המדינה, ינוהל בצוותים מצומצמים ועל מנת שניתן יהיה לפנות זמן למו״מ ולאור אילוצי לוח הזמנים ובהתאם לבקשת הצדדים, ידחה הדיון הקבוע ליום 3 יולי למועד אחר שייקבע לפני תחילת הפגרה הקרובה.

 

ולבסוף דחה ביה״ד למועד אחר את הדיון בבקשת ההסתדרות להסרת צוי המניעה. החלטה על המועד ועל סדר הגשת השלמת הטיעון תישלח בנפרד

 

עורכות הדין חיה ארמן, מיכל הברפלד ועירית באגון ממשרד הרצוג פוקס נאמן, המייצגות את נמל אשדוד, מסרו בתגובה לדברים כי "דרישת הנהלת נמל אשדוד להתייעלות והגברת הפריון ברורה, ובית הדין הורה לצדדים לשוב ולנהל משא ומתן על מנת ליתן מענה לדרישה זו וכן להסדיר את הצורך בקליטת עובדים".