נמל אשדוד: כ-45 אלף מבקרים ביום העצמאות

לרגל חגיגות ה-60 למדינה פתח נמל אשדוד לראשונה את שעריו בפני הציבור הרחב בשיתוף חיל הים והציג תערוכות של כלים מכניים, מנופים וספינות שיט


00:00 ,11.05.2008 מאת: מערכת פורט2פורט

לרגל חגיגות ה-60 למדינה פתח נמל אשדוד לראשונה את שעריו בפני הציבור הרחב בשיתוף חיל הים והציג תערוכות של כלים מכניים, מנופים וספינות שיט
 
לרגל חגיגות ה-60 למדינת ישראל פתח נמל אשדוד את שעריו, לראשונה מאז הקמתו, בשנת 1965, בפני הציבור הרחב. כ- 45 אלף מבקרים הגיעו ליום הפתוח. פתיחת השערים החגיגית היתה פרי שיתוף פעולה בין נמל אשדוד ובין חיל הים, במסגרתו התאפשר לקהל הרחב להכיר את הנמל ולהסתובב בין מתקניו החדישים.
 
במסגרת זו התקיימה ברציף נמל איתן החדש תצוגה של ציוד מכני המשמש לתפקודו השוטף של נמל, הכוללת מנופים, עגורנים, מלגזות, גוררות, סירות נת"ב ועוד. בנוסף, התקיימה בנמל תערוכת ספינות השיט של חיל הים. בימת המופעים של הנמל אירחה את להקת חיל הים ואת הלהקות העירוניות של העיר אשדוד: להקת גרפיט ולהקת הד.
 
המבקרים בנמל אשדוד ביקרו בביתני ההסברה של הנמל ושל חיל הים ונהנו מהדרכה, שלוותה בצפייה בסרטים, המסבירים ומפרטים את פעילות הנמל ואת יכולותיו של חיל הים. בנוסף, יכלו אורחי הנמל לסייר ולהכיר, בין היתר, את רציף המכולות ואת מנופי הגשר החדישים, הגדולים מסוגם, הקיימים בנמלי בישראל, המסוגלים לפרוק את האוניות הגדולות ביותר, אשר פוקדות את נמלי הים התיכון.
 
לדברי שוקי סגיס, מנכ"ל חברת נמל אשדוד, "שיתוף הפעולה המוצלח, שבין חברת נמל אשדוד וחיל הים, לרגל חגיגות ה- 60 למדינת ישראל, אפשר לראשונה לציבור הרחב ליהנות מסיור חוויתי ומרתק בנמל אשדוד. התוכנית המגוונת, שהרכבנו יחדיו, אפשרה לציבור הרחב להכיר את נמל אשדוד ואת תרומתו המשמעותית למדינה, תוך דגש מיוחד על הפן המסחרי ועל הפן הצבאי. אני שמח שהקהל הישראלי הגיע בהמוניו לבקר בנמל אשדוד וחגג יחד עם עובדי הנמל וחיל הים 60 שנות עצמאות למדינת ישראל".