נמל חיפה: העובדים מבקשים להכריז על סכסוך עבודה לאלתר

ועדי העובדים כינסו הבוקר את עובדי הנמל לצורך אסיפות הסברה על תשקיף ההנפקה והסכנות הטמונות בו עבור עובדי הנמל. מאיר תורג'מן, יו"ר ועד העובדים: אנחנו מחויבים לעצור את הדהירה של נציגי משרד האוצר בעניין התשקיף


00:00 ,17.03.2010 מאת: מערכת פורט2פורט

ועדי העובדים כינסו הבוקר את עובדי הנמל לצורך אסיפות הסברה על תשקיף ההנפקה והסכנות הטמונות בו עבור עובדי הנמל. מאיר תורג'מן, יו"ר ועד העובדים: אנחנו מחויבים לעצור את הדהירה של נציגי משרד האוצר בעניין התשקיף
 
הבוקר, בשעה תשע וחצי, השביתו עובדי חברת נמל חיפה את העבודה בנמל למספר שעות והתכנסו לאסיפת הסברה. העובדים אף סגרו את משרדי הנמל באמצעות רכבים זאת לקראת ישיבת הדירקטוריון שהיתה אמורה להתחיל בשעה 10 בבוקר, אך נדחתה לבסוף לשעה אחת בצהרים.
 
תחת זאת נפגש יו"ר הדירקטוריון, מר בן ציון סלמן, עם נציגי העובדים וזאת בנוכחות מנכ"ל חברת הנמל, מנדי זלצמן, וסמנכ"ל כוח אדם בחברת הנמל,  יעקב לטבינסקי. במהלך הפגישה העלו נציגי העובדים את חששותיהם עקב פרסום טיוטת התשקיף להנפקה של חברת נמל חיפה.
 
לטענתם, התשקיף חושף ניסיונות להפעלת נמלים פרטיים ורציפים פרטיים, ניסיונות להפעלת חברות בנות ברציפי הנמל, וכן שורה ארוכה של נושאים שאינם מקובלים כלל על העובדים. העובדים הדגישו עוד כי למרות הבטחות מפורשות שקיבלו, לא התקיימו עמם כל דיונים בנושאים הללו.
 
למערכת PORT2PORT נודע כי עם סיום הפגישה הבטיח יו"ר דירקטוריון חברת נמל חיפה כי הדירקטוריון יימנע מלדון בתשקיף ההנפקה וזאת עד אשר תוגש חוות דעת של מומחה מטעם ועד עובדי הנמל על התשקיף המדובר.
 
נציין כי ועד העובדים שכרו לשם כך את שירותיו המקצועיים של מר שמואל סלבין, שכיהן בעבר בתפקיד מנכ"ל משרד האוצר, וכי על פי ההערכות מר סלבין יגיש את מסקנותיו לדירקטוריון חברת נמל חיפה בשבועיים הקרובים.
 
מאיר תורג'מן, יו"ר ועד עובדי חברת נמל חיפה, ציין בפגישה עם יו"ר דירקטוריון חברת הנמל כי אין כל היגיון בהגשת תשקיף להנפקה כל עוד נושאים מהותיים בנמל חיפה טרם נפתרו ונסגרו מול כל הצדדים המעורבים, תוך שהוא מזכיר את נושא הרפורמה בתעריפים המאיימת לפגוע בחוסנה הכלכלי של חברת נמל חיפה, נושא השטחים בנמל חיפה הנתונים במחלוקת מול חנ"י והרשות המוניציפלית וכן הסכמי העבודה אשר אינם בתוקף למעשה החל מה-17 בפברואר.
 
תורג'מן ציין כי "לא יכול להיות שלוחצים אותנו לקיר עם תאריכים בלתי הגיוניים כדי שנמסור את חוות דעתנו לטיוטת תשקיף זו, כאשר הצד השני הכין את טיוטת התשקיף במשך חודשים רבים. הבוקר העברנו להסתדרות בקשה להכריז סכסוך עבודה בנמל מכיוון שאיננו מאמינים יותר להבטחות שלטוניות שניתנו לנו בעבר. עובדי הנמל חוששים מאוד לעתידם ואנחנו מחויבים לעצור את הדהירה של נציגי משרד האוצר בעניין התשקיף".
 
בהמשך לדבריו של תורג'מן נציין כי חברי המזכירות של ועד העובדים בחברת נמל חיפה ייפגשו מחר בשעה תשע בבוקר עם יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, מר אבי אדרי, ויבקשו בפגישתם עמו להכריז לאלתר על סכסוך עבודה בחברת נמל חיפה, וזאת לאור המהלכים האחרונים משרד התחבורה, משרד האוצר ורשות החברות הממשלתיות.