אניית ה-Ever Given: הרשויות במצרים אפשרו עזיבתם של 3 אנשי צוות

בזמן קרקוע האנייה, כל אנשי הצוות שהיו על סיפונה היו תחת חוזים, אולם עיכובים בשחרור האנייה משמעותם כי יש להקל על שלושה אנשי צוות שחוזי העבודה שלהם עומדים להסתיים. על האנייה כ-25 ימאים, כולם אזרחי הודו


11:58 ,02.05.2021 מאת: מערכת פורט2פורט

רשות תעלת סואץ העניקה אישור לשלושה אנשי צוות של האנייה Ever Given לסיים את חוזי ההתקשרות שלהם. כך אישרה חברת ברנהרד שולטה (BSM), המנהלת הטכנית של האנייה.

 

חברת BSM עדכנה כי האנייה על 25 הימאים אזרחי הודו שנותרו על סיפונה הינם במצב טוב. ״הם בטוחים, במצב בריאותי ובמצב רוח טוב, ועם גישה מלאה לאינטרנט כדי לתקשר עם משפחותיהם. הספינה מצוידת במזון, כולל אספקה של פירות וירקות טריים, ומי שתייה טריים״ אספקה שהושלמה ב-17 באפריל. כל שכר הצוות שולם גם הוא במלואו.

 

הפעילות השוטפת על סיפונה של ה-Ever Given ממשיכה כרגיל עם הצוות שמבצע תרגילי אש ובטיחות שגרתיים לצד עבודות תחזוקה מתוכננות של כלי השיט.

 

בזמן קרקוע האנייה, כל אנשי הצוות שהיו על סיפונה היו תחת חוזים, אולם עיכובים בשחרור האנייה משמעותם כי יש להקל על שלושה אנשי צוות שחוזי העבודה שלהם עומדים להסתיים. רשות תעלת סואץ נענתה לבקשות לאפשר לשלושת אנשי הצוות לרדת מהאנייה.

 

ה-Ever Given עוגנת באגם המר הגדול שבאמצע תעלת סואץ מאז הצפתה מחדש ב-29 במרץ. כעת  האנייה נמצאת במרכזו של סכסוך משפטי בין רשות תעלת סואץ ובעלי האנייה שכן רשות תעלת סואץ מבקשת פיצוי של 916 דולר מהבעלים היפני של האנייה. נציין כי בתחילת אפריל, רשות תעלת  סואץ אפשרה לשני אנשי צוות לעזוב את הספינה מסיבות אישיות דחופות.