הלך לעולמו צבי רוזנפלד

רוזנפלד, אחד מענקי הספנות הישראלית והבינלאומית, הלך לעולמו ביום שישי האחרון בגיל 87


12:30 ,19.10.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

ביום שישי האחרון הלך לעולמו בגיל 87 צבי רוזנפלד, מענקי הספנות הישראלית והבינלאומית.

 

רוזנפלד פעל לאורך כל חייו במתווה של אביו, אהרון רוזנפלד, שהיה מחלוצי הספנות העברית וממייסדי שכונת בת גלים בחיפה, שלימים (בשנת 1919) הקים את סוכנות האניות א. רוזנפלד ספנות בע״מ.

 

לאורך השנים פיתח צבי רוזנפלד עסקים בישראל ומעבר לים. בשנות ה-90 של המאה הקודמת הוא היה אחד הבעלים של חברת הספנות ABC Containerline, שהפעילה עשרות אוניות בקווים בין אירופה, אסיה, צפון אמריקה וישראל. 

 

בישראל פיתח לאורך השנים רוזנפלד את עסקיו בסוכנות א. רוזנפלד ספנות, שמנוהלת היום על ידי אחיינו זרי רוזנפלד, ובסוכנות גרין ספנות, אותה מנהל בנו אוהד ורד.

 

נשיא לשכת הספנות ד״ר יורם זבה ספד לרוזנפלד: ״צבי ז"ל הצטיין ביצירתיות יוצאת דופן ונטל חלק משמעותי במספר חברות ספנות ובפעילויות ספנותיות רבות, בעולם ובישראל. צבי היה מהדמויות הבולטות בחיי הספנות הישראלית לדורותיה״.

 

אמר מנכ"ל רוזנפלד ספנות זרי רוזנפלד: "מבחינה ספנותית, צבי היה איש משכמו ומעלה, שהקים חברות ספנות, כולל קו ספנו חובק עולם. יש לו הרבה מאוד זכויות בענף. אני יודע שהוא ייחסר מאוד לכולנו, גם למשפחה וגם לענף".

 

הלוויתו של צבי רוזנפלד תתקיים היום (א') 19 באוקטובר, בשעה 16:00 בבית העלמין בקיבוץ כינרת. המשפחה יושבת שבעה בבית המנוח, ברחוב מור 6 בשכונת כבביר בחיפה.