המהומות במצרים: חברות זרות מקפיאות פעילותן

חברת ניהול הנמלים DP משעה זמנית את פעילותה מתוך חחשש לחיי עובדיה ולביטחונם. גם חברת בריטיש גז, יצרנית המכוניות ניסן ו- Lafarge הצרפתית לייצוא מלט הפסיקו את הייצור


00:00 ,01.02.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

במלאת שבוע לאירועים האלימים וחוסר היציבות השלטוני במצרים הודיעו מספר חברות בינלאומיות על השעיית פעילותן בארץ הנילוס, על מנת להגן על פעילותן ועל עובדיהן במדינה.

חברת ניהול הנמלים DP World הודיעה על השעיית פעילותה במצרים כאמצעי זהירות. דוברת בשם שלוחת החברה בנמל, אלעין אלסוח'נה, DP World Sukhna לחוף ים סוף מדרום לקהיר מסרה כי ההחלטה התקבלה מתוך דאגה לחיי עובדי החברה וביטחונם.

נמל Ain Sukhna 120 קילומטר מדרום מזרח לקהיר, הוא נמל הפעילות המרכזי של חברת ניהול הנמלים מדובאי במצרים והחברה קיבלה את הזיכיון להפעלתו ופיתוחו לפני כשנתיים תמורת סכום של 750 מיליון דולר.

 

במקביל, הודיעה חברתBritish Gas  כי השביתה את כל פעילויות חיפושי הגז הטבעי במצרים, אולם הדגישה כי הפקת הגז הטבעי והגז הטבעי הנוזלי מתבצעת כרגיל.

יצרנית המכוניות היפנית Nissan Motor הודיעה על הקפאת הייצור במפעל הרכבת המכוניות שלה בגיזה שליד קהיר לתקופה של שבוע. החברה הדגישה כי כל עובדיה היפנים הונחו לעזוב את קהיר ולשהות בבתי מלון בפרבריה בירת מצרים. נזכיר כי, חברת ניסן מחזיקה במצרים מפעל אשר יכולת הרכבת המכוניות שלו מגיעה ל-10,000 כלי רכב בשנה מדגמי X-Trail, Sunny ו-Pickup.

החברה הצרפתית Lafarge, יצרנית המלט הגדולה בעולם, הודיעה על עצירת הייצור במצרים וזאת עקב היעדרה של פעילות כלכלית במצרים בימים אלה. החברה אף דאגה להחזיר ממצרים שלושים מעובדיה הזרים. כך עשתה גם חברת הנפט הנורווגית Statoil אשר הודיעה על פינוי מספר מעובדיה ממצרים.