חברת K Line תתקין מערכת עפיפונים על אניותיה

המערכת האוטומטית של העפיפון הימי, שפותחה על ידי חברת Airseas, תוצב על חרטומה של אניית מטען כללי, והיא צפויה לחסוך כ-20% מפליטות הפחמן דו-חמצני. K Line: אם המערכת תפעל כמצופה נרכוש 50 מערכות נוספות


11:45 ,10.06.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת K LINE היפנית הודיעה כי החליטה להתקין מערכת עפיפונים ענקית על גבי אחת מאניות המטען הכללי שלה. המערכת האוטומטית של העפיפון הימי, שפותחה על ידי חברת Airseas, חברה שהתפצלה לאחרונה מחברת איירבוס, תוצב על החרטום של אחת מאניות המטען הכללי של החברה.

 

לאחר שנתיים בהן חברת K LINE למדה את הטכנולוגיה החברה ציינה כי יש לה את הפוטנציאל להפחית את פליטות האנייה בכ-20%, נתון שיכול להגיע לכדי 5,200 טון של פחמן דו-חמצני בשנה. החברה ציינה כי אם המערכת תעבוד כמצופה ממנה, בכוונה לרכוש 50 מערכות דומות מחברת Airseas בקרוב.

 

המערכת פועלת באמצעות לחיצה פשוטה על מתג שנמצא על גשר הפיקוד של האנייה ופורשת את העפיפון, מפעילה אותו וגם מקפלת אותו באופן עצמאי. המערכת אוספת ומנתחת נתונים מטאורולוגיים וימיים בזמן אמת כדי לשפר את הביצועים.

 

גאווין אולרייט, מזכיר האגודה הבינלאומית לאניית מפרש, אמר בתגובה כי ״אנחנו מקדמים בשמחה את החדשות מחברת K LINE שמזמינה טכנולוגיית עפיפונים מחברת Airseas. מדובר במסר ברור נוסף לשוק שהנעה באמצעות הרוח היא פתרון אמין, בר קיימא ויותר ויותר כלכלי עבור בעלי האניות כיום״.

 

נציין כי העסקה לרכישת מערכת העפיפונים של חברת K LINE הוכרזה במהלך תערוכת  Nor-Shipping שהתקיימה באוסלו בשבוע שעבר, ובמהלכה הכריזו שתי מספנות קוריאניות בולטות – Samsung Heavy ו-Hyundai Heavy, על השקת דגמי אניות VLCC בעלות Rotor Sail.