חברת MSC ועמותת אתגרים השיקו פעילות ימית באשדוד

העמותה אשר מקדישה את פעילותה לאנשים עם צרכים מיוחדים חנכו פעילות של שתי סירות מפרש במרינה של אשדוד. עדני סימקין, מנכ״ל MSC: כשיש לך פעילות כל כך גדולה בעיר, באופן טבעי, אתה חייב להיות מעורב ולתת משהו לקהילה


14:01 ,23.07.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת MSC ועמותת אתגרים חנכו היום את פעילות מועדון השיט לאנשים עם צרכים מיוחדים באשדוד עת השיקו שתי סירות מפרש חדשות, ובכך ממשיכה את שיתוף הפעולה שהשיקה עם עמותת אתגרים בשנת 2016 בחיפה. מטרת העמותה היא קידום פעילות ימית לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים בישראל ולהנגיש את הפעילות הימית לילדים עם צרכים מיוחדים עד גיל 18 ולאפשר להם לממש את יכולותיהם בים.

 

עדני סימקין, מנכ״ל MSC ישראל, ציין בטקס שנערך באשדוד כי ״הצטרפנו בשנת 2016 למועדון בחיפה שיש בו כיום שלוש סירות ומאז כל רגע הסירות האלה מנוצלות למען פעילות עם הילדים. עשינו למעלה מ-500 פעולות של הסירות האלה עם יציאה לים, וככל שיש תקציב רב יותר אנחנו מרחיבים את מספר בתי הספר שמעורבים בפרויקט״.

 

צפו בעדני סימקין, הבוקר במרינה אשדוד

 

 

עדני סימקין: ״כשאתה חי את זה יום יום הגענו למסקנה מתבקשת - חברת MSC היא החברה שהפעילות שלה בנמל אשדוד היא הגדולה ביותר, ובאפריל 2021 נמל אשדוד יחל לפעול והוא נמצא בבעלות 60% של חברת MSC. כשיש לך פעילות כל כך גדולה בעיר, באופן טבעי, אתה חייב להיות מעורב ולתת משהו לקהילה״.  

 

עדני הוסיף וציין כי ״אין ספק, ואני אומר את זה ממרום גילי, אין דבר שנותן לך יותר סיפוק ושמחה מאשר להיות מעורב בפעילות של נתינה, והעובדים במשרדים שלנו מרגישים את השותפות הזאת״.

 

עדני התבדח ואמר כי לפני כשבוע השיקה החברה את אניית המכולות הגדולה בעולם עם נפח של 23 אלף מכולות והיום החברה משיקה את האנייה הקטנה ביותר בחברה - סירת המפרש MSC ASHDOD. אנחנו כחברה גאים להיות שותפים עם עמותת אתגרים. נמשיך הלאה עם ידידים, עם לקוחות, עם ספקים שיעזרו לנו״. סימקין ציין כי התרומה לעמותת אתגרים נעשתה בעידודו האישי יו״ר MSC, ג׳יאנלואיג׳י אפונטה.

 

גבי כנפו, סגן ראש עיריית אשדוד, ציין כי ״הרבה מזה קרה בזכות הדחף שלך, עדני, ושל עמותת אתגרים. מדובר בכבוד לעיר, מדובר בפעילות שהיא חלק מהנמל וחלק מהעיר. אני מאחל שתמשיכו להשקיע״. 

 

עמותת אתגרים פועלת מזה 20 שנה לקידום ושילוב חברתי של ילדים, בני נוער ובוגרים עם מוגבלות, באמצעות פעילות ספורט אתגרי, לרבות ענפי ספורט ימיים הכוללים שיט, קיאקים, סקי מים וצלילה. העמותה מפעילה מספר מרכזים ימיים, כשאחד מהם פועל במעגן הדיג בקישון, והיא היחידה בישראל המאפשרת לאנשים עם מוגבלות פיזית, חושית ונפשית, וכן לנוער מנותק ובמצבי סיכון, להשאיר את המוגבלות בחוף, לצאת לים ולבלות כאחד האדם, ובכך לחזק בכך את הדימוי ואת הביטחון העצמי.