חשש שאונית צים פגעה בסירת דיג סינית

חשש לתאונה בלב ים. סירת דיג סינית נמצאה הפוכה בסמוך לנמל צ'ינגדאו שבסין וקיימת הסבירות שהגורם לתאונה הינה תאונה ימית עם אניית המכולות Zim Shekou


00:00 ,05.01.2011 מאת: דורון גבע

חשש לתאונה בלב ים. סירת דיג סינית נמצאה הפוכה בסמוך לנמל צ'ינגדאו שבסין וקיימת הסבירות שהגורם לתאונה הינה תאונה ימית עם אניית המכולות Zim Shekou. על סירת הדיג שהו 10 דייגים, מהם אותר נפגע אחד וקיים חשש כבר לשלומם של תשעת הדייגים הנוספים, שנכון לכעת מוגדרים כנעדרים.

כאמור, אתמול בעת שהפליגה האניה Zim Shekou מנמל צ'ינגדאו בסין לנמל בוסאן בקוריאה, דיווח הקצין הראשון באניה על חשד שלו של קשר אפשרי עם סירת דיג. הקצין הראשון הזעיק את קפטן האניה אל הגשר, שהחל מידית בהפחתת המהירות והפנה את האוניה לעבר המקום החשוד, תוך ניסיון ליצור קשר עם סירות הדיג באזור, אך לא נענה בתגובה.

עם הגעתה של אנית צים למקום האירוע, החלו אנשיה בחיפוש אחר ניצולים. באיזור, באותה העת, נראו מספר סירות דיג, אולם, לטענת אנשי הצוות באניה, לא נראו ראיות של הפעילות חריגה באזור בה מעורבות סירות דיג.

עם אור ראשון נראתה סירת דיג צפה הפוכה כאשר, ככל הידוע, לא היתה שום פעילות ליד הסירה, לא היו אנשים בתוך המים ולא היו זיהום או אובייקטים צפים אחרים.

לטענת אנשי צוות האניה, סירות אחרות המשיכו לשייט כרגיל בסמוך לאזור התאונה. לאור כך, הקפטן של ה- Zim Shekou הניח כי הסירה נמצאת במצב זה כבר זמן מה והמשיך בהפלגה לפוסן ובמקביל דיווח בקשר על הסירה ההפוכה לרשויות בקוריאה.

לטענת נציגי עופר ספנות, שחוכרת את האוניה ביחד עם חברת צים, חוקרים של הרשויות בנמל בוסאן, שבדקו האם יש סימנים של פגיעה של כלי שייט, לא מצאו סימנים כאלה.

דובר חברת עופר ספנות ציין הבוקר כי צוות האוניה Zim Shekou משתף פעולה באופן מלא עם השלטונות והרשויות הרלוונטיות. הוא ציין כי, על אף שאין וודאות שהאוניה התנגשה עם הסירה, ישנה אפשרות ממשית שאכן כך קרה.

"החברה תשתף פעולה באופן מלא עם הרשויות הסיניות ועם כל גוף בודק אחר. אנו מביעים צער עמוק על הטרגדיה האנושית", נמסר.

נזכיר כי, לפני שלוש שנים פגעה אוניה של צים בספינת דיג סינית ולפני כחמש שנים בספינת דיג יפנית.