יארה השיקה את אניית המכולות החשמלית האוטונומית הראשונה

יצרנית הדשנים הנורבגית יארה השיקה לראשונה את ״יארה בירקלנד״, אניית המכולות החשמלית והאוטונומית הראשונה בעולם למשלוח ללא פליטות. האנייה תחסוך 1,000 טונות של CO2 ותחליף 40,000 נסיעות של משאיות המונעות בדיזל בשנה


12:35 ,23.11.2021 מאת: מערכת פורט2פורט

יצרנית הדשנים הנורבגית יארה השיקה לראשונה את ״יארה בירקלנד״, אניית המכולות החשמלית והאוטונומית הראשונה בעולם למשלוח ללא פליטות. האנייה יצאה להפלגת הבכורה שלה ביום שישי האחרון בפיורד אוסלו.

 

ראש ממשלת נורווגה ג׳ונאס גאהר סטורה, יחד עם שר התחבורה הימית ביונאר סקארן, היו במקום על מנת לסייר באנייה לאחר הגעתה לאוסלו.

 

מנכ״ל יארה אמר: ״אנו גאים להיות מסוגלים להציג את אניית המכולות החשמלית הראשונה בעולם. האנייה תחסוך 1,000 טונות של CO2 ותחליף 40,000 נסיעות של משאיות המונעות באמצעות דיזל בשנה״.

 

חברת יארה עובדת עם חברת הטכנולוגיה הימית קונגסברג על פיתוח האנייה מאז 2017 - פרויקט חלוצי המוביל את המסע של תעשיית הספנות הימית לעבר פעולות אוטונומיות ואפס פליטות. הפרויקט כמעט ובוטל בעקבות מגיפת הקורונה אשר עיכבה את המסירה המתוכננת של כלי השיט בלמעלה משנה.

 

האנייה, בנפח 120 TEU תפחית את פליטת הפליטות ותפחית את הובלת הכבישים בעד 40,000 מטענים בשנה תוך הובלת מוצרי דשן ממפעל פורסגרון של יארה לנמלי ברוויק ולרוויק של נורבגיה.