מארסק הודיעה על כוונתה להילחם על נתח השוק בקווי הסחר אסיה-אירופה

חטיבת המכולות של ענקית הספנות הדנית השיגה ב-2011 עליית שיא בנתח שוק בקווי הסחר אסיה-אירופה, לצד הפסד של 600 מיליון דולר. שתי עליות מחירים מאז תחילת השנה עדיין לא הובילו למעבר לרווחיות


00:00 ,06.03.2012 מאת: מערכת פורט2פורט

ענקית הספנות מארסק הודיעה שבכוונתה להילחם על נתח השוק אותו השיגה בתחום המכולות ב-2011, למרות המיקוד שלה ברווחים.

בשנה החולפת גדל נתח השוק של מארסק בתחום המכולות עד כדי 15.5%, עלייה של 11% לעומת השנה שקדמה לה, ועליית שיא של 19.4% בקווי הסחר אסיה-אירופה. לדברי מנכ"ל הקבוצה סורן סקו, שנאמרו לכתבים בלונדון, הנתון טוב יותר "אפילו מזה של שנת 2006, ששנה קודם לכן רכשה מארסק את P&O Nedlloyd".

במארסק רואים בנתח שוק גבוה בסיס להצלחה, במיוחד בקו השירות החשוב של החברה דיילי מארסק, מאסיה לאירופה, בו "עלינו למלא 70 אוניות בגודל מסוים", לדברי סקו.

יצוין שחטיבת המכולות של מארסק הפסידה בשנת 2011 602 מיליון דולר. החברה, שמצפה להמשיך ולהפסיד גם השנה, תנסה להעלות רווחים על ידי עליית מחירי ההובלה הימית (דבר שנעשה כבר פעמיים מאז תחילת השנה).

סקו מסר שעליית מחירי ההובלה ב-775 דולר ל-TEU בקווי הסחר אסיה-אירופה לכיוון מערב ב-1 במרץ "מחזיקים מעמד די יפה, אבל לא מעבירים אותנו לרווח". הוא הוסיף שעדיין מוקדם לנבא את הצלחת העלאת המחירים השנייה, בסך 400 דולר ל-TEU, המתוכננת ל-1 באפריל.

כחלק מהניסיון לעבור לרווח, הודיעה החברה בפברואר על הפחתה בת 9.5% בנפח פעילות ההובלה הימית בקווי הסחר אסיה-אירופה. לאור העובדה שהתוצאות המצופות לא התקבלו, עלולה מארסק להודיע על הפחתה נוספת בפעילות, הפעם הפחתה גלובאלית של 9%.

סקו: "אנו נחושים להעלות מחירים, אולם בעת ובעונה אחת אנו רוצים להמשיך ולהחזיק בנתח השוק שלנו בכל מחיר. נעשה מה שצריך. יעילות בתחום המחיר תגן על נתח השוק שלנו".