גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 19.12.2018
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.756 -0.186
אירו 4.284 -0.014
ליש"ט 4.7482 -0.538
100 יין 3.3432 -0.191
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

מארסק הונאן: השריפה גרמה למותם של 5 אנשי צוות

מחלצים מצאו את גופותיהם של שלושה מתוך ארבעת אנשי הצוות שנעדרו מאז שפרצה שריפה בשבוע שעבר על סיפון אניית המכולה בנפח של 15,000 TEU
13.03.18 / 13:55
אניית המכולה Maersk Honan
13.03.18
אניית המכולה Maersk Honan

מחלצים מצאו את גופותיהם של שלושה מתוך ארבעת אנשי הצוות שנעדרו מאז שפרצה שריפה בשבוע שעבר על סיפון אניית מארסק Maersk Honan, אניית מכולה בנפח 15,000 TEU. מדובר באניית מכולה שנמסרה לידי החברה לפני שנה בלבד ושריפה פרצה על סיפונה ב-6 במרץ (יום שלישי שעבר) בעת שהפליגה בים הערבי. 23 אנשי צוות פונו לאנייה שעברה באזור כאשר שניים מהם נפצעו במהלך האירוע. האנייה, שהיתה בדרכה מסינגפור לתעלת סואץ, היתה במרחק של 900 מייל ימיים מדרום מזרח לנמל סאלאלה בעומן. על סיפון האנייה היו כ-7,860 מכולות.

 

נציין כי חברת מארסק החליטה להסיט ממסלולן מספר אניות של החברה שהיו באזור על מנת שיגיעו לסייע במשימת החילוץ. בין האניות שהגיעו לאזור MSC Lauren, Edith Maersk ו-Gerd Maersk.

 

בחברת מארסק ליין מסרו כי הם מניחים כי גם איש הצוות הרביעי שנעדר מת גם הוא באירוע – עובדה שמסכמת את סך הנפגעים בשריפה בחמישה הרוגים.

 

סמנכ״ל התפעול של החברה, סורן טופט, שלח את תנחומיו למשפחות של אנשי הצוות שנספו בתאונה וציין כי החברה תעשה כל שביכולתה על מנת לתמוך בהן ברגעים קשים אלו.

 

נציין כי החיפושים על סיפון האנייה נמשכים למרות שהחיפושים בים נעצרו. נזכיר כי שני אנשי צוות פונו לבית חולים בהודו והם נמצאים במחלקה לטיפול נמרץ.

 

המשטרה הימית של הודו תבצע חקירה של האירוע ותראיין במסגרתה את כל אנשי הצוות של האנייה. נציין כי משמר החופים של הודו רמז כי ככל הנראה השריפה נבעה משריפת כימיקלים שהיו על האנייה ואוחסנו בחרטום האנייה.  

 

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 925
פייסבוק

×