מארסק השיקה מערכת המאשרת הזמנת מכולות תוך שניות

לצד הפתרון החדש, הלקוחות מקבלים את אפשרויות ההפלגה עם הקיבולת הפנויה, רשימה של מחסנים עם מכולות ריקות ושירותי ערך מוסף רלוונטי. וינסנט קלרק: עכשיו הלקוחות שלנו יכולים להזמין מכולה כמו הזמנת כרטיס טיסה. זה ציון דרך עבור התעשייה כולה


14:48 ,04.11.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת מארסק הודיעה לאחרונה על שיפור משמעותי בהליך הזמנת מכולות על גבי אניות החברה – שיפור שמעניק ללקוחות אישור הזמנה מיידי וזאת באמצעות שירות הנקרא Instant Booking Confirmation. לטענת החברה, לקוחותיה יכולים כעת להשלים הזמנה בתוך שניות וזאת לעומת זמני המתנה קודמים של עד שעתיים.

 

מהחברה נמסר כי ביטול זמן ההמתנה הארוך הוא בראש סדר העדיפויות של מארסק והוסיפה כי האישור המיידי מבטל אי ודאות בקרב הלקוחות כמו גם עומסי עבודה בניהול רשתות האספקה של הלקוחות.

 

וינסנט קלרק, סמנכ״ל התפעול של מארסק, ציין כי ״עכשיו הלקוחות שלנו יכולים להזמין מכולה כמו הזמנת כרטיס טיסה. האישור על ההזמנה המיידית נעשה באופן מהיר ופשוט עבור הלקוחות שלנו ומקל על האינטראקציה עם מארסק. זה ציון דרך עבור התעשייה כולה ודוגמה מוחשית לאופן שבו אנו מחיים האסטרטגיה שלנו באמצעות שיפור חוויית הלקוח באמצעים דיגיטליים״.

 

לצד הפתרון החדש, הלקוחות מקבלים בצורה ויזואלית את אפשרויות ההפלגה עם הקיבולת הפנויה על האנייה, רשימה של מחסנים עם מכולות ריקות לבחירה, כמו גם בחירה של שירותי ערך מוסף רלוונטי. וחשוב מכל - הם יודעים בוודאות כי ההזמנה שלהם לא תבוטל בשלב מאוחר יותר.

 

צפו בסרטון של מארסק: 

 

 

מחברת מארסק נמסר כי בשל היעדר קיבולת על האנייה או מחסור בציוד מתאים כ-10% מההזמנות שהתקבלו בעבר במערכות של מארסק בוטלו או נדחו או אושרו להפלגות אלטרנטיביות - פעולה שהובילה לכך שלקוחות פנו לחברה עם שאלות או בקשות לשינוי. שאלות מעקב אלו היוו 15% מכלל השיחות והצ׳טים של שירות הלקוחות של החברה  וקרוב ל-200 אלף הודעות מייל בחודש.