מארסק רכשה עשר אוניות ענק בקיבולת של 18 אלף TEU

חברת הספנות הגדולה בעולם חתמה על חוזה לרכישת עשר אוניות ענק עם אופציה לרכישת 20 נוספות. האוניות החדשות שיסופקו לחברה בין 2013 ל-2015, חסכוניות באנרגיה וידידותיות יותר לסביבה


00:00 ,21.02.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

מארסק ליין חתמה על חוזה לרכישתן של עשר אוניות ענק בעלות קיבולת של 18 אלף TEU . האוניות יסופקו למארסק ליין בשנים 2013 ועד 2015 מידי החברה הקוריאנית ( DSME ( Daewoo Shipbuilding and Marine Engineering .

 

בחברת מארסק ציינו כי, מדובר באוניות המכולה הגדולות והיעילות ביותר וכי ישנה האפשרות שהחברה תרכוש 20 אוניות נוספות. עוד נמסר כי האוניות חסכוניות ו"ידידותיות יותר לסביבה", לאור העובדה שהן פולטות רק 50% מכמות הפחמן הדו-חמצני, פר שינוע מכולה, ביחס לממוצע, בסחר בין אסיה לאירופה.

 

האניות נרכשו לפי 190 מיליון דולר ארה"ב לכל אוניה וסך ההשקע עשוייה להסתכם לכדי 5.7 מיליארד דולרים במידה ותרכוש החברה 20 אוניות נוספות.

 

עוד נמסר כי אורכן של האוניות החדשות הינו 400 מטרים, רוחבן 59 מטרים וגובהן 73 מטרים. קיבולת המטענים באוניות אלו גדולה ב-16% (2500 TEU) מהקיבולת של האוניה EMMA MAERSK .

 

בחברת מארסק ציינו כי הרכישה של אניות אלו נועדה לשמר את נתח השוק בסחר בין אסיה ואירופה לאור גידול של 5%-8% בסחר אותו החברה צופה.

 

 

מנכ"ל מארסק ליין, אייווינד קולדינג ( Eivind Kolding ) אמר כי, "אחד האתגרים הגדולים שאנו עומדים בפניהם היום הוא כיצד למלא את הדרישות הגדלות של האוכלוסייה הגדלה, וזאת בעת שנמזער את ההשפעה על כדור הארץ. הסחר הבינלאומי ימשיך לשחק תפקיד מפתח בהתפתחות הכלכלה העולמית, אך בכדי לשמר את בריאות כדור הארץ, עלינו להמשיך ולהפחית את פליטת הפחמן הדו חמצני".

 

הוא הוסיף כי, "זו לא רק ההעדפה הראשונה מבחינתנו אלא גם מצד לקוחותינו, שנסמכים עלינו בשרשרת האספקה, וגם עבור מספר הולך וגדל של לקוחות שמבססים את החלטות הרכישה שלהם לפי מידע מסוג זה".