מצרים: שגרה בפעילות בתעלת סואץ

שלטונות הביטחון הגבירו האבטחה משני צידי התעלה ובכבישים המובילים אליה והפעילות נמשכת כרגיל. בשל הפלת רשת האינטרנט במדינה, אין מידע עדכני על תנועת אוניות באזור


00:00 ,30.01.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

מקורות בתחום הספנות במצרים הבהירו כי, הפעילות בתעלת סואץ נמשכה כרגיל בימים האחרונים מאז פרוץ האירועים האלימים ברחבי מצרים. על פי הדיווחים, שלטונות הביטחון של מצרים הגבירו את הנוכחות בשני צדי התעלה שאורכה 163 קילומטר ובכבישים המובילים אליה, על מנת לסכל כל ניסיון לחבל בתנועת הספנות הסדירה בנתיב המים הבינלאומי רב החשיבות.

סוכני ספנות במצרים הבהירו כי, לא היו כל שינויים במועדי כניסת האוניות לתעלה והיציאה ממנה וכי שיירות האוניות מצפון לדרום ומדרום לצפון מתארגנות הבוקר כרגיל. הדיווחים על שגרת המעבר בתעלה הובלטו בתקשורת הערבית והבינלאומית על רקע היותה של העיר סואץ בששת הימים האחרונים בסיס להפגנות אלימות נגד המשטר המצרי, דבר אשר העלה חשד כי הן יתפשטו באופן אשר ישפיע על תנועת מכליות הנפט והגז הטבעי בתעלה.

נזכיר כי, עקב העובדה ששלטונות מצרים הפילו את רשת האינטרנט ברחבי המדינה עוד ביום חמישי בלילה, לא ניתן להשיג מידע עדכני על תנועת הספנות בתעלה מאז פרוץ האירועים האלימים.