נמל חיפה: פקידת בכורה לאנית הנוסעים Norwegian Spirit

מיד בסיום שיפוץ של כ-100 מיליון דולר, נכנסה הבוקר אוניית התיירים Norwegian Spirit לנמל חיפה, כנמל פקידה ראשון בהפלגת הבכורה שלה


12:57 ,17.02.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת ההפלגות הבינלאומית נורוויג׳ן קרוז ליין (NCL), השלימה בימים אלה את השיפוץ המקיף והנרחב ביותר בהיסטוריה של החברה לאניית הנוסעים Norwegian Spirit והבוקר נכנסה האניה לנמל חיפה, כנמל פקידה ראשון בהפלגת הבכורה שלה. מחיפה תמשיך האוניה לתעלת סואץ, בדרכה לים האדום ולבסוף, לדובאי.

 

השיפוץ השתרע על כל מקומות האוכל והאזורים הציבוריים והמטעפת החיצונית והוא הסתכם לסך של כ-100 מיליון דולר וזאת כחלק מתוכנית Norwegian Edge, המהווה אישור מחודש למחויבותה של החברה לסטנדרט גבוה ולמצוינות בכל צי אניותיה.

 

האוניה תשהה שלושה ימים בנמל חיפה, במהלכם יסיירו התיירים ברחבי ישראל.

 

ה-Norwegian Spirit, שהייתה אמורה להעביר את המשך שנת 2020 במזרח הרחוק, ביטלה את כל הפקידות שלה במזרח ותבלה את רוב השנה במזרח הים התיכון, כולל פקידות בישראל ובנמל חיפה, בהפלגות שיתחילו ויסתיימו בנמל פיראוס.

 

מנמל חיפה נמסר כי ה- Norwegian Spirit מצטרפת לשורה של אוניות שמשלימות יחד חורף חם בנמל חיפה, עם מספר שיא של תיירים לתקופה זו. דובר החברה ציין, לשם השוואה, שבחודשים נובמבר 2019 - פברואר 2020 יגיעו לנמל חיפה 48,295 תיירים, זאת לעומת 9,902 תיירים בתקופה המקבילה אשתקד - זינוק של 490%.

 

עוד נמסר שעל פי ההזמנות שכבר אושרו, בשנת 2020 כולה צפויים להגיע לנמל חיפה כ-103 אלף תיירים, זאת לעומת 71,370 בשנת 2019 ו-27,509 בשנת 2018.

 

זוהר רום, מנהל תחום התיירות והקרוזים בנמל חיפה: ״אנחנו גאים להיות נמל הפקידה הראשון של ה-Spirit המחודשת ונשמח לקבל את האוניה לשורה של פקידות שבועיות בסתיו הקרוב. חברות הקרוזים מביעות אמון בנמל חיפה, ואנחנו מצידנו נעשה כל מאמץ לעמוד לרשותן ככל שנוכל בתקופה הלא קלה שהן חוות כעת״.