עובדי צים וההנהלה מחריפים עמדות

בתגובה לעיצומים קראה הנהלת החברה לעובדים לחתום על מסמך לפיו העובדים יחזרו לעבודה מלאה, או שינוקה משכרם. בתגובה הורה הוועד שלא לחתום ולא לענות לטלפונים


13:53 ,13.04.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

בהמשך לעיצומים של עובדי צים ביומיים האחרונים, שלח הבוקר (א') סמנכ"ל החברה קובי ברוך מכתב לעובדים, ובו כתב כי החברה לא תסכים לקבל עבודה חלקית מצד העובדים וכי עובד שנעדר ויעדר מהעבודה - שכרו יופחת בהתאם לשעות ההיעדרות.

 

בנוסף כתב ברוך לעובדים, שעובד שלא יבצע עבודתו במלואה, יחשב אף הוא למי שביצע עבודתו באופן חלקי בלבד ושכרו יופחת בהתאם.

 

הנהלת צים צירפה למכתב טופס לחתימת העובדים, ובו נכתב כי ההנהלה מסרבת לקבל עבודה חלקית, או שונה באופן זה או אחר מהעבודה המלאה המתחייבת ממך על פי החוזה. החזרת מסמך זה תזכה את העובד בשכר מלא, החל מיום העבודה הבא בסמוך למועד קבלת המסמך החתום. משכורתו של עובד שלא יחזיר את המסמך חתום לא תשולם במלואה .

 

בתגובה הוציא הוועד מכתב לעובדים, ובו הכריז שאסור להיענות לדרישות ההנהלה ואסור "לחתום על שום מסמך באופן אישי". עוד נמסר, שכל סיכום שייעשה יהיה מול נציגות העובדים, שפועלת במסגרת החוק ובהתאם להנחיות ההסתדרות ובכפוף לסכסוך העבודה.

 

להנהלת צים מסר הוועד: "חדלי מאיומי הסרק על העובדים המסורים, עדיף להפנות את המרץ להצלת העובדים והחברה".

 

במנשר נוסף נכתב: "נראה כי ההנהלה החליטה לפתוח חזית עם העובדים והיא לא מוכנה לעשות אף צעד רציני כדי ליישר את ההדורים, אלא בדיוק להיפך. ההנהלה החליטה להתנהג בילדותיות ולהגיש סנדוויצ'ים במקום ארוחה בחדר האוכל, כאילו שזה מה שישבור אותנו. במידה והנהלת החברה תמשיך ללכת נגדנו ראש בראש, אנחנו מוכנים לנקוט בכל צעד שיידרש בכדי לעמוד ולהילחם על זכויותינו.

 

הוועד חזר וקרא לעובדים  לא להשתמש במערכות הטלפון והדואר האלקטרוני.

 

המנשר הסתיים בקריאה של הוועד על כך שלא יסכים לוותר על מניית הזהב ולא יסכים לפגיעה בתנאי העבודה.