עובדי צים מצטרפים למאבק סולידריות עם עובדי כיל

עובדי חברת הספנות יקיימו הבוקר (ד') עיצומים, כחלק מהמאבק אותו מקיימים כל עובדי החברה לישראל


10:38 ,11.02.2015 מאת: מערכת פורט2פורט

עובדי צים שבבעלות החברה לישראל, מצטרפים היום (ד') למאבק הסולידריות של עובדי קבוצת כימיקלים לישראל ונוקטים החל משעות הבוקר בשורת עיצומים.

 

העובדים מביעים בכך תמיכה סולידרית במאבקם של עובדי מפעל תרכובות ברום, אשר מלינים על כוונת ההנהלה לפטר 140 עובדים.

 

הנהגת ההסתדרות התכנסה לדיון מיוחד שעסק בפיטורים ובבעיות התעסוקה בפריפריה ובדרום הארץ. חברי ההנהגה קראו לחברי הממשלה להפסיק את אטימות וניתוק המדינה מהנושא ולהציג תוכנית לבנייה ולחיזוק של מקומות העבודה באזורים הללו.

 

מדובר במאבק סולידריות שבו שותפים כל מפעלי קבוצת כיל. כחלק מהמאבק סגרו עובדי מפעלי ים המלח את שערי המפעל ומנעו כניסה ויציאה של משאיות המעמיסות חומרים. עובדי מפעל רותם אמפרט הפסיקו את כל פעילות ייצוא הפוספטים לנמל אשדוד ומשם ליעדים שונים ברחבי העולם.  עובדי מפעל פריקלס מנעו בתחילת השבוע פעילות שינוע של משאיות. זאת לצד השבתת פעילות הייצור במפעל תרכובות ברום עצמו והפגנות שקיימו עובדיו.

 

יו״ר ההסתדרות אבי ניסנקורן התייחס למשבר בכיל: ״פיטורי עובדים חייבים להיות המוצא האחרון. ישנן דרכים רבות בהן ניתן לייעל ולפתור משברים, תוך ניהול מו״מ בתום לב ומציאת פתרונות יצירתיים, שיצילו את פרנסתן של מאות משפחות.

 

"ההסתדרות לא תקבל ואף לא תאפשר צעדים חד-צדדים מצד הנהלת החברה. הצעדים הארגוניים יחריפו מדי יום עד למציאת פתרון. הצלחת מפעלי כיל הגיעה בזכות עבודת הכפיים של מאות העובדים, שעשו ועושים את עבודתם נאמנה עשרות שנים תוך עבודה פיזית, קשה ומסוכנת. אני קורא להנהלת החברה להיכנס מיד למהלך של הידברות במטרה לפתור את המשבר ולא בניסיון לשבור את העובדים".