צים ביצעה השקעה אסטרטגית בחברת לדינגו

השקיעה באופן ישיר בלדינגו שסגרה סבב של 1 מיליון דולר. חברת לדינגו מחברת את עולם השילוח הימי לעולם הסחר המקוון ומבצעת אינטגרציה מלאה של כל מרכיבי הרכש והשילוח של מוצרים גדולים. חברת צים: ״מהלך שיוביל למהפכה בתחום ה-B2C״


13:13 ,27.02.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת צים הודיעה היום על ביצוע השקעה ישירה בחברת הטכנולוגיה לדינגו, שסגרה סבב גיוס של מליון דולר. מחברת צים נמסר כי היא בחרה להשקיע בלדינגו מתוך ראייה אסטרטגית, כמובילה במהפכה הצרכנית הגלובלית ומאפשרת יבוא אישי של מוצרים גדולים או כבדים ללקוחות קצה הרוכשים מחנויות מקוונות מעבר לים. נציין כי חברת לדינגו מהווה פלטפורמה טכנולוגית שמבצעת אינטגרציה שקופה של כל תהליך הקנייה.

 

כיום, כמעט כל הרכישות המקוונות הנעשות על ידי לקוחות קצה, בשווי מוערך של כ-2.5 טריליון דולר בשנה, נשלחות באמצעות שילוח אווירי. חסרונו של השילוח האווירי הוא מגבלת הגודל והמשקל של המוצרים שניתן לשלח במחירים סבירים.

 

חסם המחיר, בנוסף לדרישות הרגולטוריות הקיימות, מגבילים את החנויות המקוונות מבחינת מגוון המוצרים שהן יכולות למכור ללקוחות בינלאומיים. ההתפתחויות הדרמטיות בתחום הלוגיסטיקה יצרו הזדמנות שחברות לדינגו וצים זיהו - מתן מענה טכנולוגי לעולם הלוגיסטי הימי המורכב, המאפשר חיבור לעולם הסחר המקוון ובכך לאפשר לחנויות מקוונות מכירה בינלאומית של כלל הסחורה שלהם, כולל הסחורה הכבדה והנפחית, עם עלויות שילוח יחסית  נמוכות.

 

לדינגו, שהוקמה על ידי היזמים הגר וליאנו ריפס, רות ריינר וגיא לוי בינואר 2018, היא החברה הראשונה בעולם המספקת פתרון לחנויות מקוונות בתחום מכירה ושילוח של מוצרים גדולים כגון ריהוט, אופניים, מכשירי כושר, ציוד גינה, מוצרי חשמל ועוד, ישירות מהחנות או היצרן ועד בית הלקוח. לדינגו מוזילה את מחירי השילוח באופן דרמטי על ידי שיתוף מכולות בין לקוחות קצה. הודות לממשק עם החנויות המקוונות ניתן יהיה באמצעות לדינגו לקנות כל מוצר המוצע בכל מקום מעבר לים באותה פשטות בה ניתן לרכוש כיום כיסוי למכשיר אייפון מAli Express-.

 

אסף טיראן, סמנכ״ל שירות לקוחות גלובלי בצים, המוביל גם את תחום פתרונות הדיגיטל: ״אנו מאמינים שחדשנות ורעיונות יצירתיים יעצבו את עתיד תעשיית הלוגיסטיקה בכלל והספנות בפרט. התמיכה וההשקעה בחברת לדינגו הן חלק מראייה כוללת שאנו מובילים בצים - פתיחות לתפישות רעננות וקידום חדשנות טכנולוגית בכל היבט של פעילותנו. אנו רואים את הפוטנציאל העצום הגלום בפלטפורמה שפיתחה חברת לדינגו, פתרון פורץ דרך המפשט את התהליך המורכב של השילוח עבור כל גורמי שרשרת האספקה עד ללקוחות הקצה. אנו מאמינים שפיתוחים דוגמת לדינגו יובילו לתהליכי שינוי משמעותיים בסחר העולמי. צים שואפת להיות גורם מוביל בקידום תהליכים אלה״.

 

הגר וליאנו ריפס, מנכ״לית חברת לדינגו: ״אנחנו גאים ושמחים שצים, העומדת בחוד החנית של העולם הלוגיסטי בארץ ובחו״ל, בחרו להשקיע בנו. לדינגו תוביל שינוי עצום בעולם הצרכנות המקוונת. במהפכה שאנו מובילים אין משמעות למיקום הרוכש, לגודל או משקל המוצר ואין כבר צורך במלאים. בהסתכלות קדימה, כולנו נרכוש ישירות מהמוכר או היצרן בחו״ל ללא מתווכים בדרך. זו התגלמות המהפכה האמיתית של הסחר המקוון ושל צרכנות גלובאלית. זו לא רק השקעה של צים בטכנולוגיה, זו השקעה סינרגטית לחלוטין, ומהלך שיוביל למהפכה בתחום ה B2C״.

 

לדינגו כרגע מנהלת מספר פיילוטים עם מספר לקוחות בארה״ב והיא נבחרה על ידי CIO Review לאחת מ-20 החברות המבטיחות ביותר ב-2019 בתחום הפתרונות לקמעונאים וזכתה במקום ראשון בתחרות Retail Disrupt 2018. לדינגו מאפשרת לחנויות מקוונות למכור מוצרים גדולים או כבדים ללקוחות הקצה מעבר לים במחיר אטרקטיבי הודות לטכנולוגיה אשר בבסיסה שיתוף מכולות בין לקוחות קצה, דיגיטליזציה ואוטומציה של התהליך.