תעלת סואץ: העובדים מאיימים להחריף מאבק השכר

עשרת אלפים עובדי רשות התעלה שרוצים לשפר את תנאיהם הודיעו על הלמת המאבק לשיפור שכרם- קבלת תוספת עיתית של 7%. העובדים דורשים שהם ועובדי שבע החברות הממשלתיות השייכות לרשות על הסכמי עבודה קיבוציים להשוואת תנאי העבודה


00:00 ,03.07.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

בעוד תעלת סואץ נאבקת לשמור על מעמדה על מפת הספנות העולמית, נמשך מאבקם של עובדי רשות תעלת סואץ לשפר את תנאיהם. עשרת אלפים עובדי הרשות ושבע החברות השייכות לה הודיעו על הסלמת המאבק על מנת להשיג את דרישותיהם לשיפור השכר, קבלת תוספת עיתית של 7%.

עובדי רשות תעלת סואץ, המפגינים ומשבשים העבודה מזה חודשיים, זכו לתמיכת הסתדרות העובדים הכללית של מצרים וכן ראש לשכת עובדי הספנות במדינה. העובדים דורשים כי, כל עובד רשות התעלה ושבע החברות הממשלתיות השייכות לה יחתמו על הסכמי עבודה קיבוציים אשר ישוו את תנאי העבודה בכל החברות.

יושב ראש הסתדרות העובדים של מצרים, אסמאעיל פהמי, הזהיר מהמשך ההפגנות והעימותים והשפעתם על הכנסות התעלה, דבר אשר ישפיע על הכלכלה המקומית.

בתך כך, חצו 41 אוניות את התעלה בשני הכיוונים אתמול, יום שבת ה-2 ליולי, עם מטען כולל של 2.643 מיליון טון.

25 אוניות חצו את התעלה במסגרת השיירה מהים התיכון לים האדום ומטענן הכולל 1.525 מיליון טון, כאשר הגדולה שבהן מכלת הגז הטבעי UMM SLAL המניפה דגל איי מרשל בדרכה מאנגליה לאיחוד הנסיכויות הערביות עם מטען של 166,100 טון.

במקביל חצו את התעלה בכיוון ההפוך 16 אוניות ומטענן 1.117 מיליון טון והגדולה שבהן אוניית המכולה MSC TARANTO המניפה דגל ליבריה ומטענה 156,500 טון בדרכה מסין לספרד