עובדי נמל חיפה לשרי האוצר והתחבורה: התערבו בזירוז המו"מ או שניאלץ לנקוט בצעדים ארגוניים

יו"ר עובדי חברת נמל חיפה, מאיר תורג'מן, שלח היום מכתב חריף לשר האוצר, יובל שטייניץ, ולשר התחבורה בו הוא מתריע על נקיטת סחבת מכוונת מצד נציגי האוצר בכל הקשור למו"מ מול העובדים והערותיהם על טיוטת תשקיף חברת נמל חיפה


00:00 ,03.05.2010 מאת: מערכת פורט2פורט

יו"ר עובדי חברת נמל חיפה, מאיר תורג'מן, שלח היום מכתב חריף לשר האוצר, יובל שטייניץ, ולשר התחבורה בו הוא מתריע על נקיטת סחבת מכוונת מצד נציגי האוצר בכל הקשור למו"מ מול העובדים והערותיהם על טיוטת תשקיף חברת נמל חיפה

 
סבלנותם של עובדי חברת נמל חיפה עומדת לפקוע פעם נוספת וזאת, לדברי יו"ר ועד העובדים, מאיר תורג'מן, בעקבות הסחבת הננקטת על ידי רשות החברות הממשלתיות במשא ומתן המתנהל בחסות ביה"ד האזורי לעבודה בחיפה.
 
תורג'מן שלח היום מכתב חריף לשר האוצר, יובל שטייניץ, ולשר התחבורה, ישראל כץ, וביקש את התערבותם המיידית במשא ומתן. העתקים מהמכתב נשלחו אל מנכ"לי משרדי האוצר והתחבורה, יו"ר ההסתדרות, נציגי משרד האוצר, חברת נמל חיפה ונציגי ההסתדרות הכללית.
 
במכתב ששלח תורג'מן נאמר: "אני מבקש להתריע בפני כבודכם על נקיטת סחבת מכוונת מצד נציגי רשות החברות הממשלתיות, לעניין המשא ומתן המתנהל באמצעות נציגי ההסתדרות הכללית, חברת נמל חיפה ונציגות העובדים".
 
עוד ציין תורג'מן במכתבו לשרים כי "כידוע לכבודכם, ב-14 באפריל התקיים בבית הדין האזורי לעבודה בחיפה דיון על מנת ליישב את הסכסוך שפרץ בנמל חיפה, וזאת לאחר שדירקטוריון חברת נמל חיפה החליט, באופן חד צדדי ובאישון לילה, לאשר את טיוטת התשקיף של החברה לקראת הנפקתה לציבור. נושא זה נמצא בלב מערכת יחסי העבודה בנמל חיפה והוא קריטי לעניין הביטחון העתידי, התעסוקתי והכלכלי של כל העובדים בנמל חיפה. בסופו של אותו דיון משפטי בראשותו השופט אלכסנדר קוגן הוסכם על ידי הצדדים (נציגות העובדים, הנהלת חברת נמל חיפה, רשות החברות הממשלתיות) הנוסח הבא: 'הצדדים יכנסו להליכי משא ומתן עם לוח זמנים מפורט ואינטנסיבי כאשר במשא ומתן ידונו בהערות העובדים בטיוטת התשקיף..'".
 
תורג'מן הוסיף במכתבו כי "למרות הסכמה זו בין הצדדים, מאז אותו דיון משפטי התקיים מפגש אחד בלבד, ב-22 באפריל, ודיון זה הסתיים כאשר אף אחד מהנושאים המדירים שינה מעיני העובדים, לא הגיע לפתרון מספק, והפער בין הצדדים גדול מאוד".
 
עוד כותב תורג'מן כי "מאז אותו מפגש, לא נראה שנציגי רשות החברות הממשלתיות מזדרזים כדי להמשיך את המשא ומתן. להפך, נראה לנו כי נציגי משרד האוצר נוקטים סחבת מכוונת וזאת על מנת להגיע אל תאריך היעד שלהם – סוף חודש מאי 2010 – המועד שנקבע לפרסום התשקיף של חברת נמל חיפה לציבור.
 
"מאחר שמדובר בנושא שהוא בנפשו של כל עובד ועובד בחברת נמל חיפה, אני מבקש להתריע בפניכם כבר היום על סחבת זו. במידה ולא תמצאו לנכון להתערב בנושא הנ"ל באופן מיידי, נשקול כבר בימים הקרובים נקיטת צעדים ארגוניים על מנת שקולנו ישמע ברבים - ובהקדם, כדי שלא נגיע בסמוך למועד הקריטי של פרסום תשקיף חברת נמל חיפה לציבור".

 

נציין כי טרם נמסרה תגובת משרד האוצר ומשרד התחבורה לדברים.