עמוס עוזני פורש מתפקידו כמנכ"ל חברת נמל חיפה

עוזני הודיע היום כי יעזוב את התפקיד בסוף חודש אפריל הקרוב. ציין כי הרקע לפרישתו נעוץ בהבדלי גישות ניהוליות בינו לבין משרד התחבורה והעומד בראשו


00:00 ,05.02.2008 מאת: מערכת פורט2פורט

עוזני הודיע היום כי יעזוב את התפקיד בסוף חודש אפריל הקרוב. ציין כי הרקע לפרישתו נעוץ בהבדלי גישות ניהוליות בינו לבין משרד התחבורה והעומד בראשו
 
מנכ"ל חברת נמל חיפה הוציא היום מכתב לחברי דירקטוריון חברת נמל חיפה בה הוא מודיע להם על סיום עבודתו בחברת הנמל.
 
עוזני כותב במכתבו, אשר עותקים ממנו הועברו לשר התחבורה מופז, שר האוצר בר-און ולמנהל רשות החברות הממשלתיות, אודי ניסן, כי "בתקופת כהונתי ראיתי בתפקידי שליחות חשובה לקידום החלטת הממשלה לשינוי מבני בנמלים, זאת באמצעות בניית חברה מתקדמת, תחרותית ויעילה".
 
עוזני מציין במכתבו כי "עם כניסתי לתפקיד סימנתי לעצמי מספר אבני דרך שהם בבחינת נתיב קריטי למימוש חזונה של המדינה לנמל ימי מתקדם וצומח, בהם: גיבוש אסטרטגיה עסקית חדשה לחברה בראייה גלובלית, החדרת תהליכי ניהול מתקדמים בעלי אוריינטציה עסקית מובהקת, תהליך לשינוי התרבות הארגונית, החדרת טכנולוגיות חדשות לייעול הפעילות והגדרת תוכניות הפיתוח העתידיות של הנמל וקידומן".
 
עוזני כותב כי "העניין לא היה פשוט ואיננו פשוט גם עתה", וכי הרקע לפרישתו נעוץ בהבדלי גישות ניהוליות בינו לבין המשרד הממונה והעומד בראשו - שר התחבורה מופז. " פעולות אלה איימו לא פעם לפגוע באופן מהותי בתהליך הרגיש והמורכב שעובר נמל חיפה כיום, בדרך לתחרות בשוק המקומי והאזורי", כותב עוזני במכתב המודיע על פרישתו.
 
עוזני הוסיף כי מתוך אחריות לחברת הנמל הוא יעשה ככל יכולתו על מנת לסייע לכניסתו לתפקיד של מר סלמן בן ציון הנמצא בהליך מינויו ליו"ר קבוע של החברה, וזאת לטובת המשך יציבותה הניהולי של החברה.
 
עוזני הודה לחברי דירקטוריון חברת נמל חיפה על התרומה, הסיוע ושיתוף הפעולה שזכה לקבל מהם וציין כי הוא יסיים את תפקידו בסוף חודש אפריל הקרוב.