ענקית הספנות היפנית MOL נכנסת לישראל

חברת הספנות היפנית MOL משיקה שירותי ספנות חדשים להובלת מכולות מ/אל ישראל, החל מ- 1 בפברואר 2008. לוסי בורכרד נתמנתה לסוכן הכללי של MOL בישראל. החברה תציע שירות שבועי מהיר מ/אל המזרח הרחוק


00:00 ,14.01.2008 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת הספנות היפנית MOL משיקה שירותי ספנות חדשים להובלת מכולות מ/אל ישראל, החל מ- 1 בפברואר 2008. לוסי בורכרד נתמנתה לסוכן הכללי של MOL בישראל. החברה תציע שירות שבועי מהיר מ/אל המזרח הרחוק
 
ענקית הספנות היפנית MOL (ר"ת Mitsui OSK Lines) נכנסת לישראל כשבאמתחתה זמני הפלגה קצרים ומהימנים וכיסוי נרחב של יעדים ברחבי העולם. הכניסה לשוק בישראל באה לתת מענה לביקוש הגובר לשירות מהיר ואמין בקו הסחר בין המזרח הרחוק וישראל, כמו גם לקווי סחר אחרים.
 
החברה השיקה זה מכבר את שירות EBX (ר"ת East Mediterranean and Black Sea Express Service) שיקשר את נמלי מזרח הים התיכון והים השחור עם נמלי המזרח הרחוק. בשלב ראשון, השירות מ/אל ישראל יהיה בשטעון דרך נמל דמייטה. השירות החדש בא כאמור בעקבות רמת הביקוש הגבוהה של השווקים המתפתחים באזור הים התיכון.
 
MOL בחרה את נמלי הפקידה במסלול מתוך שיקול אסטרטגי למקסם את הכיסוי מחד ולשמור על לוח זמנים מהימן מאידך. השירות השבועי החדש יפקוד בימי פקידה קבועים את נמלי שנגחאי, הונג קונג, ינטיאן, סינגפור, דמייטה ומשם בשטעון לנמלי חיפה ואשדוד, וכן נמלים בטורקיה והים השחור. החברה תתן כיסוי רחב עוד יותר של נמלים במזרח הרחוק בשטעון דרך נמל סינגפור.
 
כחלק מהאסטרטגיה של חברת MOL להרחיב את הפריסה הגלובלית שלה אל תוך אזור מזרח הים התיכון, היא מינתה בימים אלה לסוכנה הכללי בישראל את לוסי בורכרד ספנות – סוכנות אניות ותיקה הפועלת בישראל למעלה מ- 75 שנה. לוסי בורכרד מציעה מזה שנים רבות שירות מהיר וישיר לנמלי צפון אירופה ואנגליה, נמלי האדריאטי והים התיכון וכן שירותי הובלה בשטעון לדרום ומרכז אמריקה. מנכ"ל לוסי בורכרד גל תורן, ציין בהקשר זה כי באמצעות קווי השירות של MOL תציע לוסי בורכרד לציבור היבואנים והיצואנים הישראלים סל שירותים מלא עם פריסה גלובלית לכל אזורי הסחר בעולם.
 
חברת MOL הינה אחת מחברות הספנות הגדולות בעולם. החברה מפעילה צי אניות של 705 אניות מסוגים שונים – אניות מכולה, צובר, מיכליות, מעבורות ואניות נוסעים. לחברה מערך הובלה יבשתיות משוכלל והיא פעילה גם בתחומי הלוגיסטיקה.