צים פיטרה 8 מתוך 11 עובדי הסניף באילת

בכוונת צים לסיים את פעילות קו המכולות שלה המקשר בין נמלי דרום ומזרח אפריקה עם נמל אילת בחודש יולי הקרוב. יו"ר ההסתדרות במרחב אילת: לא נשב בחיבוק ידיים


00:00 ,13.06.2007 מאת: מערכת פורט2פורט

בכוונת צים לסיים את פעילות קו המכולות שלה המקשר בין נמלי דרום ומזרח אפריקה עם נמל אילת בחודש יולי הקרוב. יו"ר ההסתדרות במרחב אילת: לא נשב בחיבוק ידיים
 
כוונותיה של חברת צים לצמצם פעילותה ולהפסיק את פקידת קו המכולות שלה בנמל אילת מקבלות חיזוק נוסף לאחר שלמערכת port2port נודע כי החברה הוציאה מכתבי פיטורים לשמונה מתוך 11 עובדיה בסניף החברה באילת.
 
ככל הנראה, החברה מתכוונת לצמצם את מצבת כוח האדם בנמל אילת ולהשאיר על כנם שלושה עובדים בלבד אשר יטפלו בפעילות המצומצמת של צים בנמל הדרומי.
 
כזכור, צים הודיעה על כוונתה לסיים את פעילות קו המכולות שלה בחודש פברואר השנה ולאחר פנייה של יו"ר ההסתדרות עופר עיני ויו"ר התאחדות התעשיינים שרגא ברוש החליטה החברה לדחות עד לחודש יולי את סגירת קו המכולות המקשר את נמלי דרום ומזרח אפריקה עם נמל אילת, באמצעות שתי אוניות מכולה.
 
בשיחה עם עמי מימון, יו"ר ועד תפעול בנמל אילת, ציין מימון כי אוניות צים אשר פוקדות לאחרונה את הנמל נושאות עליהן כמות קטנה מאוד של מכולות וכי מדובר ב"לעג לרש". מימון הוסיף ואמר כי היום בו צים תפסיק לפקוד את הנמל הולך ומתקרב וכי "החרב הולכת ומתקרבת". משמעות הדבר ציין מימון, כי ציוד לפריקת מכולות וצוותי עובדים יישארו למעשה ללא עבודה וכי הדבר מאיים על קיום הנמל.
 
אבי אזולאי, יו"ר ההסתדרות במרחב אילת, ציין בשיחה עם port2port כי אם מגמה זו תימשך ההסתדרות לא מתכוונת לשבת בחיבוק ידיים ותיתכן השבתה של הנמל ואף של העיר אילת כולה.
 
מחברת צים לא נמסרה תגובה לידיעה.