שוקי סגיס: "אנו זקוקים לביטחון אזורי על מנת להיות נמל מרכזי"

פורום ראשי המשק התארח בחברת נמל אשדוד ועסק ברפורמה בנמלים כמנוע צמיחה במשק. השר כץ בכינוס: "המיסוי הירוק הוא זמני מאוד, חייב להיות תהליך המוריד בחזרה את המס"


00:00 ,04.11.2009 מאת: מערכת פורט2פורט

פורום ראשי המשק התארח בחברת נמל אשדוד ועסק ברפורמה בנמלים כמנוע צמיחה במשק. השר כץ בכינוס: "המיסוי הירוק הוא זמני מאוד, חייב להיות תהליך המוריד בחזרה את המס"
 
חברת נמל אשדוד אירחה בתחילת השבוע את פורום ראשי המשק המאגד את בעלי השליטה, היו"רים, הנשיאים והמנכ"לים של החברות המובילות במשק, לדיון בנושא "הרפורמה בנמלים כמנוע צמיחה במשק".
 
יו"ר חברת נמל אשדוד, ניצב בדימוס יעקב רז ומנכ"ל החברה, שוקי סגיס, אירחו את הבכירים וביניהם שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת, ח"כ אופיר אקוניס, וכן את נגה קינן, חברת נשיאות פורום ראשי המשק ובכירים נוספים כגון ניר גלילי, מנכ"ל שלמה sixt, שלמה תירוש, מנכ"ל אגרקסקו, אלי דפס, מנכ"ל שירותי בריאות כללית, אלכס ויז'ניצר, מנכ"ל מע"צ, יהודה וילק, מנכ"ל דרך ארץ, יעקב אפרתי, יו"ר רכבת ישראל, מאיר שמיר, מנכ"ל MSגרופ, נועז בר ניר, מנכ"ל משרד התיירות, שאול צמח, מנכ"ל המשרד לתשתיות לאומיות ועוד מנהלים ובכירים רבים.
 
שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, התייחס בדבריו לנושא שיפור התשתיות הלאומיות, וכן, לשיפור התשתיות הקיימות כיום בסביבת נמל אשדוד. בין היתר, ציין השר כי "אני רואה את עצמי כמי שתפקידו הוא להוביל את התחרות בכל ענפי התחבורה, ובכלל זה, גם התחרות הבין-נמלית. התחרות היא נשמת אפה של הכלכלה".
 
בנושא המיסוי, אמר השר כי "אמנם אני תמכתי במיסוי הירוק, אולם ברור לי כי מדובר במס זמני בלבד. חייב להיות  תהליך המוריד בחזרה את המיסוי על הרכבים, כאשר המטרה היא שאנשים יוכלו לקנות רכבים חדשים. יש לנו עוד הרבה לאן להתקדם מבחינת הביקוש לרכבים חדשים לעומת ארה"ב ומדינות אירופה".
 
יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת, ח"כ אופיר אקוניס, התייחס גם כן בדבריו לנושאים הירוקים, ואמר, "אני נכנסתי לכנסת עם אג'נדה ירוקה אבל חייבים להחליט - אי אפשר לתקוע מדינה שלמה על נושאים ירוקים. אני בעד הירוק אבל לא יכול להיות שהארגונים הירוקים יתקעו פרויקטים כמו למשל הרכבת המהירה בין ת"א לירושלים".
 
במסגרת האירוע נתן יו"ר חברת נמל אשדוד, ניצב בדימוס יעקב רז הרצאה בנושא "מגמות עולמיות בנמלים ובספנות", וסקר את השינויים הצפויים בתחום. רז ציין כי "חברת נמל אשדוד ערוכה לקראת התרחישים הצפויים, כאשר תקציב ההשקעות הנמלי לחמש שנים עומד על כמיליארד שקל והוא מתמקד בשיפור יכולות הנמל בתחום המכולות, כגון: רכישת מנופי RTG, גשרי קירור וטאגים. בנוסף, אנו פועלים למחשב ולייעל את העבודה בנמל, ומתכוננים בשבועות הקרובים לחניכת שער חדיש, אוטומטי ומשוכלל".
 
מנכ"ל החברה, שוקי סגיס, התייחס בדבריו לרפורמה בנמלים, ולמיצוב נמל אשדוד כנמל האזורי המוביל במזרח התיכון, ואמר כי "אנו זקוקים לביטחון אזורי על מנת להיות נמל מרכזי. כשרציתי להביא לכאן חברות זרות נשאלתי שאלות קשות, ושמתי לב שחוששים להביא לכאן את האוניות בשל המלחמות". סגיס הוסיף כי על מנת למצב את הנמלים בחזית התחרות עם נמלי האזור יש צורך בגמישות ניהולית להורדת החסמים ואמר כי "רק תחרות אמיתית תיתן לנו את היכולת לתת שירות".