תורג'מן: לא נתקדם לשום מקום בלי שהעובדים ירגישו בטוחים

יו"ר ועד עובדי חברת נמל חיפה: נציגי העובדים וההסתדרות קיבלו הבטחות בע"פ כי לא תהיה התקדמות עד שנושא השטחים בנמל ייפתר, אם נקבל הבטחה בכתב – אפשר לומר שעברנו את המכשול הראשון


00:00 ,23.03.2010 מאת: מערכת פורט2פורט

יו"ר ועד עובדי חברת נמל חיפה: נציגי העובדים וההסתדרות קיבלו הבטחות בע"פ כי לא תהיה התקדמות עד שנושא השטחים בנמל ייפתר, אם נקבל הבטחה בכתב – אפשר לומר שעברנו את המכשול הראשון
 
בעקבות פגישת עבודה ארוכה בין נציגי עובדי חברת נמל חיפה וההסתדרות עם נציגי רשות החברות הממשלתיות הגיעו הצדדים להסכמות שבעל פה לפיהן לא תהיה כל התקדמות בפרסום תשקיף ההנפקה של חברת נמל חיפה כל עוד לא ייפתרו הנושאים המהותיים בחברת נמל חיפה ובראש ובראשונה נושא השטחים השנויים במחלוקת בחברת הנמל.
 
יחד עם זאת נציגי העובדים וההסתדרות מחכים לקבל מכתבים רשמיים אשר תוכנם יאשר את ההבטחות שקיבלו נציגי העובדים וההסתדרות מרשות החברות הממשלתיות.
 
מאיר תורג'מן, יו"ר ועד עובדי חברת נמל חיפה, אשר השתתף אתמול בפגישה בירושלים, ציין בשיחה עם מערכת PORT2PORT כי "אנחנו קיבלנו הבטחה כי עד שכל הנושאים המהותיים עבור עובדי חברת נמל חיפה לא ייפתרו לא יוצג תשקיף. עכשיו אנחנו מחכים לראות שכל ההבטחות שקיבלנו בעל פה יועלו על הכתב. אם אכן זה מה שיקרה אפשר לומר שהתקדמנו ופתרנו את המכשול הראשון בדרך להצגת התשקיף. אם לא, הם מוזמנים לנסות את עובדי נמל חיפה בכל הזדמנות".
 
נציין כי בפגישה אמש השתתף גם שמואל סלבין, מנכ"ל משרד האוצר לשעבר, אשר הציג חוות דעת מקצועית על טיוטת התשקיף מנקודת מבטם של העובדים, ואשר, לדברי תורג'מן, היתה "לא טובה".
 
תורג'מן הוסיף כי "לא נתקדם לשום מקום – לא לתשקיף ולא להנפקה - בלי שהעובדים ירגישו בטוחים ומוגנים".