הידוק היחסים עם סין

נחתם הסכם לשיתוף פעולה בין פארק תעשיות המים והסביבה CIIP הנבנה בסין עם פארק מדעי החיים הנבנה בחיפה


11:54 ,21.05.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

פארק מדעי החיים חיפה, הנבנה בימים אלה במבואות הדרומיים של העיר, חתם על הסכם שיתוף פעולה עם CIIP- פארק תעשיות המים והסביבה הסיני-ישראלי, הנבנה בימים אלה בדונגואן שבדרום סין.

 

שני הפארקים יפתחו משרדים כל אחד במתחם האחר, במטרה ליצור שיתופי פעולה אסטרטגיים בין החברות הישראליות והסיניות. את פעילות הפארק הסיני מלווים נציגיה בישראל, מומחים בתחומי העולם הטכנולוגי והעסקי במזרח, אשר יקימו את מרכז הפיתוח המשותף בפארק מדעי החיים חיפה.

                  

"המשרד המשותף שיפעל בפארק מדעי החיים חיפה ייתן מענה הן לחברות ישראליות המבקשות להיכנס לשוק הסיני, והן לחברות סיניות המבקשות להיכנס לארץ", אמר מנכ"ל החברה הכלכלית חיפה, גל פלג, שמקימה את פארק מדעי החיים, "פעילות המו"פ של חברות ביומד, מיכשור רפואי וגופי מחקר מקומיים מושכים עניין רב בקרב קהילת הביומד העולמית, קרנות הון ומשקיעים בינלאומיים. בתקופה זו העמיקה החברה הכלכלית לחיפה את פעילותה ומעורבותה בבניית פלטפורמה לשיתופי פעולה אסטרטגיים, כמו זה שנחתם עם CIIP, לטובת קידום פארק מדעי החיים ומשיכת יזמים, משקיעים וחברות בתחומי הפעילות המשותפים לפארק". 

 

פארקCIIP  הוא מיזם משותף לחברתDOWELL  ולממשלה הסינית. הפארק הוכר כמוביל בתחום המים, אנרגיות מתחדשות והסביבה ברמה הפדראלית, ומהווה נדבך חשוב ביחסי סין-ישראל. הפארק נהנה מתמיכתן של שתי הממשלות, שחתמו על הסכם משולש עם הקמתו. CIIP  שונה מפארקים אחרים בהיותו גם אינטגרטור עם נגישות לפרויקטים ציבוריים, ובכך מאפשר לחברות נגישות לפרוייקטים הסגורים בד"כ בפני חברות זרות.