אמריקן איירליינס תרכוש דלק ביולוגי בר-קיימא

חתמה על הסכם עם חברת Gevo, העוסקת בתחום ה-Biofuel, לשם אספקת דלק ביולוגי SAF לתקופה של חמש שנים. מדובר בצעד נוסף במימוש אסטרטגיית החברה לאפס פליטות גזי חממה עד 2050


13:58 ,25.07.2022 מאת: מערכת פורט2פורט

אמריקן איירליינס מודיעה על הסכם עם חברת Gevo, העוסקת בתחום ה-Biofuel, בנוגע לאספקת דלק ביולוגי SAF בר-קיימא לתקופה של חמש שנים, במסגרתה, מתחייבת חברת התעופה לרכוש 500 מיליון גלונים (1.89 מיליארד ליטר) של דלק ביולוגי בר-קיימא. הסכם זה מצטרף להסכם Oneworld, הסכם שיתוף פעולה ראשון מסוגו בין חברות תעופה, במסגרתו הוכרז היעד להגיע לאפס פליטות פחמן עד שנת 2050.

 

כמטרת ביניים, החברות החתומות שואפות להחליף 10% מדלק המטוסים המזהם בדלק ביולוגי בר-קיימא עד שנת 2030. ההסכם עם Gevo מקדם את אמריקן איירליינס למימוש של כ-20% מהיעד. 

 

במסגרת מאמציה האקלימיים, אמריקן איירליינס היא חברת התעופה הראשונה עם יעד מבוסס מדע, הפחתת הפליטות ב-45 אחוזים עד שנת 2035, המאושר על ידי ה-Science-Based Targets initiative. בנוסף, אמריקן קיבלה ציון A- מארגון ה-CDP Climate Change, הציון הגבוה ביותר מבין חברות התעופה בצפון אמריקה ואחת משתי החברות היחידות שקיבלו ציון כה גבוה מבין כלל חברות התעופה הגלובליות.

 

ג׳יל ביקשטיין, מנהלת תחום הקיימות באמריקן איירליינס, מציינת כי ההסכם הוא צעד היסטורי לאמריקן איירליינס ולתעשיית התעופה. ״בעודנו ממשיכים לעבוד לטובת צמצום טביעת הרגל הפחמנית שלנו, השימוש בדלק בר-קיימא הינו אבן דרך באסטרטגיה שלנו למניעת פליטות פחמן בזמן טיסה. לצד השותפות שלנו להסכם Oneworld, אנו גאים להוביל את המעבר לדלק בר-קיימא ולהתקדם לכיוון מטרות האקלים המשותפות לכולנו״.