דיווח: מגמת התייקרות בתעריפי ההובלה הימית מהמזרח

על פי דיווח של עיתון כלכלי היוצא לאור באבו דאבי אין להוציא מכלל אפשרות כי חברות ספנות רבות באזור יבחנו מחדש את תעריפי ההובלה בחודשים הקרובים


00:00 ,09.11.2009 מאת: מערכת פורט2פורט

על פי דיווח של עיתון כלכלי היוצא לאור באבו דאבי אין להוציא מכלל אפשרות כי חברות ספנות רבות באזור יבחנו מחדש את תעריפי ההובלה בחודשים הקרובים
 
מגמה של העלאת תעריפים מורגשת בקרב חברות ספנות בהובלת מטענים למזרח התיכון. כך מדווח הבוקר העיתון Emirates Businessהיוצא לאור באיחוד הנסיכויות הערביות.
 
העיתון מסביר כי חברות הספנות מבקשות בכך לכסות על הפסדים מתמשכים וירידה בהיקפי הפעילות מתחילת השנה. העיתון מדווח כי בין היתר חברת הספנות Maersk Line הודיעה על ייקור בתעריפי ההובלה הימית ממזרח אסיה ליעדים באירופה דרך המזרח התיכון וזאת החל מ-15.11.
 
בהודעת החברה נמסר בין היתר כי "העלאת תעריפים היא חיונית על מנת לאפשר המשך השירות עקב אי הוודאות בשווקים והתעריפים הנמוכים".
 
העיתון מאבו דאבי מדווח כי שחקנים בתעשיית הספנות והלוגיסטיקה אינם מוציאים מכלל אפשרות ביצוע תיקונים נוספים ודראסטיים יותר בתעריפי ההובלה הימית לאזור.
 
דובר מטעם חברת הספנות Clarion Shipping באיחוד הנסיכויות מסר כי "תעריפי ההובלה הימית הגיעו לתחתית מתחילת השנה וקיימת אפשרות שחברות ספנות רבות באזור יבחנו מחדש את תעריפי ההובלה בחודשים הקרובים".
 
מאידך מדגישים פעילים בתחום הספנות במפרץ כי עליית התעריפים אין משמעה בשלב זה שנרשם גידול בהיקפי ההובלה הימית. לדבריהם, החודשים נובמבר עד מרץ הם בכל שנה עונת השיא בפעילות קווי הספנות בעיקר בשל החגים הנוצרים ולכן העלאת תעריפים בתקופה זו נובעת מסיבות עונתיות ולא מעידים בהכרח על יציאה מהמשבר.