ירדן: הנשיא פרס ינאם היום בפני פורום דאבוס

ביום השני של הכינוס הדגישו המשתתפים את חשיבות עידוד המגזר הפרטי והסרת מכשולים בפני מעבר חופשי של בני אדם במדינות האזור. הכינוסים הבאים יתקיימו בקטאר ובמרוקו


00:00 ,17.05.2009 מאת: מערכת פורט2פורט

ביום השני של הכינוס הדגישו המשתתפים את חשיבות עידוד המגזר הפרטי והסרת מכשולים בפני מעבר חופשי של בני אדם במדינות האזור. הכינוסים הבאים יתקיימו בקטאר ובמרוקו
 
נשיא המדינה שמעון פרס ינאם היום בפני באי הפורום הכלכלי העולמי הנערך לחוף ים המלח בירדן. כינוס דאבוס הכלכלי הבינלאומי ייחתם הערב בתום שלושה ימים של דיונים בהם השתתפו קרוב ל-1,500 משתתפים מ-85  מדינות, מחציתם ממדינות ערב.
 
הכינוס נערך לחופי ים המלח בצל המשבר הכלכלי העולמי תחת הכותרת "השלכות המשבר הכלכלי על המזרח התיכון – פתרונות לשינוי הנובעים מבפנים". נשיא הכינוס ומייסדו, קלאוס שוואב, הודיע כי בעקבות ההשתתפות הפעילה ממדינות ערב הוחלט כי שני הכינוסים הבאים של הפורום בשנה הבאה יתקיימו במדינות ערב.
 
הכינוס החצי שנתי הקרוב של הכינוס יתקיים בקטאר בתחילת 2010 ואילו הכינוס הקרוב למזרח התיכון יתקיים בחודש מאי 2010 במרוקו. שוואב מסר כי הכינוס לחוף ים המלח הוקדש לדיון במספר צירים ביניהם דרכי ההתגברות על המשבר הכלכלי, קידום הצמיחה, עידוד המחקר המדעי, שינויים במפה הגיאופוליטית ותהליך השלום באזור.
 
ביום השני של הכינוס הדגישו המשתתפים את חשיבות עידוד המגזר הפרטי והסרת מכשולים בפני מעבר חופשי של בני אדם במדינות האזור. בשולי הכינוס נחתם הסכם המסגרת לשיתוף פעולה כלכלי, מסחרי ותרבותי בין 11  מדינות בראשן ירדן.
 
ההתארגנות החדשה כוללת את ירדן, קרואטיה, גיאורגיה, סרי לנקה, מרוקו, פקיסטאן, אל סלבדור, הונדורס, פרגוואי, אקוודור ואינדונזיה. מלך ירדן, המלך עבדאללה השני, יזם את הקמת קבוצת ה-11 בשנת 2005 במטרה לאגד קבוצה של מדינות אשר ממוצע ההכנסה בהן אינו גבוה.