ירדן: פריסת תשלומי המכס על מכוניות חדשות במשך שנתיים

על פי העיתון הירדני "אלדוסתור", פריסת תשלומי המכס תתבצע בתמורה להעמדת ערבות בנקאית להבטחת תשלום המסים והיא תהיה תקפה רק לגבי מכוניות חדשות הנמצאות כבר במחסני היבואן כדי להגדיל א ת מכירות מלאי הרכב במדינה


00:00 ,19.06.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

החלטה חסרת תקדים של ממשלת ממלכת ירדן. תשלום המכס על מכונית חדשה יתפרס על פני עשרים וארבעה חודשים.

פריסת תשלומי המכס תתבצע בתמורה להעמדת ערבות בנקאית להבטחת תשלום המסים והמכסים המושתים על הרכב. כך מדווח העיתון הירדני הממסדי "אלדוסתור", המאשר את הידיעה באמצעות ראש לשכת יבואני הרכב בממלכה סלאמה אלג'ונדי.

מקור ממשלתי בכיר בירדן מסר לעיתון כי, פריסת תשלומי המכס על מכוניות תהיה תקפה רק לגבי מכוניות חדשות הנמצאות כבר במחסני היבואן, וזאת במטרה לסייע ליבואני הרכב בממלכה למכור מלאים, לשפר את תזרים המזומנים שלהם ולשחרר את שוק המכוניות החדשות בירדן מהקיפאון שפקד אותו לאחרונה. כמו כן, מאפשרת ההחלטה החדשה ליבואנים להחזיק מכוניות חדשות במלאי לתקופה של שלוש שנים.

יבואני הרכב בירדן מעריכים את הצניחה במכירות מכוניות חדשות ב-70% ומייחסים אותה למספר גורמים, ביניהם האמרת מחירי הדלק, ירידה בכוח הקנייה של האזרחים וכן לשמועות אשר נפוצו בדבר הורדת מסים המושתים על מכוניות חדשות. הידיעות על כוונה להפחית את המכס המושת על מכוניות חדשות הוכחשו נמרצות על ידי מנהלו הכללי של מכס ירדן ע'אלב אלסראיירה.