לראשונה בערב הסעודית: נשים יעבדו בחברת ספנות

היסטוריה בממלכה: שתי נשים התקבלו לעבודה במחלקת השיווק בסוכנות ספנות Mercantile Shipping Agencies Ltd המייצגת את Maersk Line


00:00 ,02.11.2010 מאת: מערכת פורט2פורט

היסטוריה בממלכה: שתי נשים התקבלו לעבודה במחלקת השיווק בסוכנות ספנות Mercantile Shipping Agencies Ltd המייצגת את Maersk Line
 
היסטוריה בערב הסעודית: שתי נשים התקבלו לעבודה בסוכנות ספנות בג'דה, הבירה הכלכלית של ערב הסעודית. שרה סמרקנדי ומונא אלמאלכי התקבלו לעבודה בחברת Mercantile Shipping Agencies Ltd נציגתה של חברת הספנות Maersk Line בממלכה.
 
אלמאלכי היא בוגרת האוניברסיטה על שם המלך עבדאלעזיז בשפות אירופיות ותרגום, ואילו סמרקנדי בעלת תואר בפסיכולוגיה ושתיהן התקבלו לעבודה במחלקת השיווק של החברה. בהודעת החברה הסעודית נמסר כי, מדובר באבן דרך במחויבותה לקדם כוח עבודה מקומי ולמיצוי הפוטנציאל הטמון בכוח העבודה הנשי בסעודיה.
 
אלמאלכי הביעה את מחויבותה לעבודה בחברה בינלאומית, והדגישה את יכולתה של האישה בסעודיה לעמוד באתגר העבודה. נזכיר כי, אוניות חברת הספנות Maersk Line פקדו את נמלי הים בערב הסעודית 350 פעמים בשנת 2009 ובתום שנת 2010 יפקדו את נמלי סעודיה 450 פעם.
 
בתוך כך, הודיעה ועדה רשמית של אנשי דת בערב הסעודית על פרסום פסק הלכה הכולל איסור הלכתי גורף להעסקת נשים כקופאיות בחנויות, וזאת עקב אפשרות להתחככות בגברים. פסק ההלכה פורסם בעקבות הודעת חברת קמעונאות גדולה בסעודיה על קבלת שישים עובדות לעבודה כקופאיות לתקופת ניסיון בסניפיה.