מיזם בינ״ל להקמת טרמינל מכולות חדש בדמיאטה

המיזם כולל את חברת הספנות Hapag-Lloyd, חברת Eurogate וחברת Contship ובמסגרתו יוקם ״טרמינל 2״ שישמש כמסוף שטעון מרכזי עבור Hapag-Lloyd במזרח הים התיכון ויחל פעילותו התפעולית בשנת 2024


12:07 ,11.05.2022 מאת: מערכת פורט2פורט

הוקם מיזם משותף חדש לפיתוח ותפעול ״טרמינל 2״ החדש בנמל דמיאטה במצרים, בו לוקחים חלק שלושה בעלי מניות ליבה הכוללים את Hapag-Lloyd Damietta GmbH (39%), Eurogate Damietta GmbH (29.5%) ו-Contship Damietta Srl (29.5%).

 

המיזם המשותף ייקרא "Damietta Alliance Container Terminal S.A.E״ ובמסגרתו יוקם ״טרמינל 2״ החדש בנמל דמיאטה והוא צפוי להתחיל לפעול עד 2024. למסוף תהיה קיבולת תפעולית של 3.3 מיליון TEU והוא ישמש כ- HUB אסטרטגי וייעודי של חברת הספנות האפאג-לויד (Hapag-Lloyd) במזרח הים התיכון.

 

״עם הטרמינל החדש, האפאג-לויד תשפר משמעותית את שרותי השטעון במזרח הים התיכון, כמו גם את הגישה לסחר המצרי המקומי״, אמר רולף האבן יאנסן, מנכ״ל האפאג-לויד.

 

תומאס ה. אקלמן, יו״ר מועצת המנהלים של קבוצת EUROGATE, הצהיר: ״כאשר טרמינל 2 יהיה פעיל בשנת 2024, הפאג-לויד ושותפיה יוכלו להשתמש במסוף חדיש עם קיבולת מספקת, גבוהה פרודוקטיביות ורשת הזנה צפופה״. 

 

נזכיר כי אתמול הודיעה חברת יורוגייט לתעשיות מספנות ישראל כי היא פורשת מהשותפות העיסקית שהקימו שתי החברות לטובת ההתמודדות על רכישת נמל חיפה בהליך הפרטתו המתמשך. 

 

ססיליה אקלמן-בטיסטלו, יו״ר מועצת המנהלים של Contship Italia, הוסיפה: ״אנו אסירי תודה על תמיכתה של ממשלת מצרים. הזיכיון להפעלת המתקן ניתן למיזם המשותף למשך 30 שנה. זה נותן לנו וללקוחותינו בהתאמה פרספקטיבה ארוכת טווח בנמל דמיאטה״

 

שר התחבורה המצרי, סגן-גנרל אינג׳. כאמל אל-ווזיר, הגיב: ״זוהי שותפות מעודדת ומתוכננת היטב של המגזר הפרטי הבינלאומי והמצרי על מנת למקם את מצרים כמרכז עולמי ללוגיסטיקה וסחר. בשלב ראשון זה נקים את נמל דמיאטה כמרכז לוגיסטי משולב למכולות, ולאחר מכן ייסוד מסדרונות לוגיסטיים המגיעים לאזורי ייצור שונים במצרים באמצעות רשת רכבות״.

 

החתימה הסופית על הסכם הזיכיון תתקיים היום בקהיר שבמצרים.